‘Kodla Muğla’ projesi çalışmaları başladı

‘Kodla Muğla’  projesi çalışmaları başladı

Sevil Yılmaz

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi İl Koordinatörlüğü’nce hazırlanan, okullarda kod okuryazarlığı bilincinin yaygınlaştırılması ve robotik atölyelerin kurulmasının sağlamasını hedefleyen Kodla Muğla Projesi’nin çalışmaları, proje tanıtımı ile Muğla ilinde görev yapan resmi ve özel okullardaki tüm bilişim teknolojileri öğretmenlerinin eğitime alınmasıyla başladı.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin, analitik düşünme becerilerinin sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma yeteneklerinin, inovatif düşüncelerinin arttırılıp girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, kod okuryazarlığı bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan Kodla Muğla Projesi kapsamında, projenin ilk aşaması olarak resmi ve özel ortaokul ile liselerde görevli bilişim teknolojileri öğretmenlerine eğitim verildi. 14-15 Şubat tarihlerinde Menteşe ilçe merkezinde, tüm ilçelerin Fatih Projesi ilçe koordinatörleri ve ilçelerden gelen ikişer bilişim teknolojileri öğretmenleri ile kodlama robotik projesi eğitmen-eğitimleri yapıldı. 19-20- 21-22 Şubat tarihlerinde de Muğla’ da görevli resmi ve özel okullardaki tüm bilişim teknolojileri öğretmenlerine Kodlama ve Robotik eğitimleri verildi. Projenin Muğla ilinde görevli, istekli bütün branş öğretmenlerin eğitimiyle devam edeceği öğrenildi. 2017 yılı içerisinde Eylül ayı itibariyle kurulması planlanan kodlama atölyelerinde öğrencilere de eğitim verilecek.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, isteyenlerin proje ile ilgili haberleri, http://kodlamugla.meb.gov.tr ve @kodlamugla #kodlamugla sosyal medya hesaplarından takip edebileceği bildirildi.

 

 

 

DİĞER HABERLER