En genç ve en tecrübeli gazeteci kendi günlerinde onurlandırıldı

En genç ve en tecrübeli gazeteci kendi günlerinde onurlandırıldı

Güliz Karaoğlan

Muğla’da ilk defa 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde düzenlenen programda, Muğla ili ve ilçelerinde mesleğini yapan en genç ve en tecrübeli gazeteciler plaket takdim edilerek onurlandırıldılar. Muğla’da çalışan en genç gazeteci olarak Muğla Devrim Gazetesi Muhabiri Sevil Yılmaz’a ve en tecrübeli gazeteci olarak da Çağdaş Marmaris Gazetesi’nden Mehmet Emin Berber’e plaketleri Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından verildi.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün tanıtım videosunun izletilmesiyle başlayan programda, en genç ve en tecrübeli gazetecilere plaket verdikten sonra konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum.  Her zaman, her yerde, mesai mevhumu gözetmeksizin toplumu zamanında, doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmek adına özveriyle, fedakarlıkla gerçekleştirdiğiniz çalışmalar için sizlere teşekkür ediyorum. Sağlık, huzur, afiyet, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.

“DÜNYA İLE VATANDAŞLAR ARASINDA BİR KÖPRÜ GÖREVİNDESİNİZ”

Programda konuşan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun, “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanunun yürürlüğe girmesiyle ülkemizde gazetecilerin özlük hakları iyileştirilmiş ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak anılmaya başlanmıştır. İletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte toplumların aydınlanmasında önmeli bir rol üstlenen basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş ve tek yönlü bilgi paylaşımından çift taraflı ve hızlı şekilde bilgi paylaşımına ulaşmıştır. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, aynı zamanda dünya ile vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi görmektesiniz.” ifadelerinde bulundu.

Program, Muğla Valisi Esengül Civelek ile kurum müdürlerinin gazetecilerle toplu fotoğraf çektirmesinin ardından sona erdi.

 

DİĞER HABERLER