Atatürkçü gençlik Yunan işgaline tepki gösterdi- İKTİDARI VATAN TOPRAĞINA SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRDI

Atatürkçü gençlik Yunan işgaline tepki gösterdi

İKTİDARI VATAN TOPRAĞINA SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRDI

Yunanistan’ın uzun zamandır Ege’deki adalarımızda hücum botlarıyla şov yapmasına ve Yunan Bakanları’nın adalarda mangal partisi yapmasına Hükümet’in sessiz kaldığı gerekçesiyle Atatürkçü Düşünce Derneği Muğla Gençlik Kolları üyeleri, bu duruma tepki göstererek Hükümeti ve Türk Milleti’ni milli mücadele döneminde olduğu gibi vatan topraklarına sahip çıkmaya ve gereken tepkiyi göstermeye çağırdı.

Sevil Yılmaz

Atatürkçü Düşünce Derneği Muğla Şubesi Gençlik Kolları, 18 adamızın fiilen işgal edildiğini belirterek, Türk ulusunu bu konuda bilinçlenmeye ve tepkisini göstermeye çağırdı. Atatürkçü gençler  Bodrum’da yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kıbrıs Harekâtı’ndan, Kardak Harekâtı’ndan, 18 adamızın fiilen işgaline göz yumulan döneme geldik. 18 ada ve kayacıklarımız Yunanistan tarafından işgal altındadır. 2004 yılında başlayan işgal süreci ise halen devam etmektedir. Bu işgallerin sorumlusuysa dönemin siyasî iktidarı ile Amerikan kapıları ardında Amerikan icazeti ile varlığını sürdüren FETÖ'dür. Yunanistan'ın ise bu işgalleri gerçekleştirmesindeki en büyük dayanağı, Yunanistan'ın şımarık çocukluğunu kabul eden, Türkiye'nin tam bağımsızlığına kast eden Avrupa Birliği ve NATO'dur. Emperyalist güçlerin araçları olan Avrupa Birliği'ni ve NATO'yu ise uzun uzun anlatmaya gerek yok. NATO'nun Türkiye'de darbeler düzenlediğini, işgal girişiminde bulunduğunu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan çalışmalar yaptığını; Avrupa Birliği’nin ise ekonomik ve siyasi dayatmalarını tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz.”

“İŞGALLERE ANA AKIM MEDYA VE HÜKÜMET SESSİZ KALDI”

“2004 yılından beri devam eden işgal sürecine verilen tepkiler yerel kalmış ve maalesef örgütlü olamamıştır. Hükümet ve meclis kanadından tepki gelmemesi, ana akım medyanın ise sessiz kalması işgallerin duyulmasını engellemiştir.”

“YUNANİSTAN ADALARIMIZA ASKER VE SİLAH YIĞDI”

“Bu süreçte adalarına Lozan Antlaşması'na aykırı şekilde silah ve asker yerleştiren Yunanistan; işgal ettiği adalarımıza da aynı sistemi uygulayarak asker ve silah yerleştirmiştir. Yunanistan, yetkililerimizin işgal altındaki adalarımıza girişini hücum botları ile engellerken; Yunan Savunma Bakanı Kammenos ‘Koyun’ adasında mangal yapıyordu. Dönemin Savunma Bakanı Fikri İşık ise "Şov yapıyor" demek dışında bir cümle kuramamıştı. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı'nın açıklamalarından sonra ise iyice arsızlaşan Kammenos "Gel de al" diyerek Türkiye'ye meydan okumuştur. Türk Gençliği olarak bölgesel barışı savunmakla beraber en ufak bir toprak parçasını bile terk etmeyeceğimizi bildiriyoruz.”

“TAM BAĞIMSIZLIK VE BARIŞ”    

“Biz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dış politika anlayışını benimsiyoruz. İstiyoruz ki ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ilkesini devam ettirelim. Bu işgallerin emperyalizmin bölgeyi kan revan ve kaos içerinde tutmak için planlandığını biliyoruz. Komşuları birbirine düşman etmek isteyen emperyalist tuzaklara düşmeyeceğiz. Ancak Kammenos unutmasın; biz Kurtuluş Savaşı'nı, Hatay'ı topraklarımıza katma mücadelesini dün gibi hatırlıyoruz. Emperyalizm'in bölgede başarısızlığa uğramasının yolu tam bağımsızlık ve karşılıklı ilişkilere dayanan barıştır. Bu yüzden Yunanistan işgal ettiği adalarımızdan çekilmeli ve diyetini ödemelidir.Türk Ulusu'nu bu konuda bilinçlenmeye ve gereken tepkiyi göstermeye, siyasi iktidarı ise sorumluluklarını yerine getirmeye ve vatan toprağına sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

 

DİĞER HABERLER