Baba’nın ‘durak’ çağrısına kayıtsız kalınmadı

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi kırsal Otmanlar Mahallesi’nde kendi 5 çocuğu ile komşusunun 4 çocuğunu 4 kilometre uzaklıktaki okula gitmek için servis beklerken yağmurdan ve soğuktan bir nebze olsun korumak amacıyla kendi imkanlarıyla naylondan durak yapan baba Bilal Eşmeli’nin, daha korunaklı bir durak yapılması için yaptığı çağrısına Muğla Büyükşehir Belediyesi duyarsız kalmadı ve aynı yere daha korunaklı bir durak yaptı.

Sevil Yılmaz

Köyceğiz’in Otmanlar Mahallesi’nde yaşayan ve bir kulağında yüzde 70,  diğer kulağında yüzde 100 işitme kaybı olması nedeniyle sağlık kontrollerinden geçemediği için iş bulamadığını ve sedef hastası kızının bakım maaşıyla geçindiklerini söyleyen baba Bilal Eşmeli, çocukların okul servisi beklerken kış şartlarından bir nebze olsun korunması için kendi imkanlarıyla ahşap direklerden ve naylondan durak yaptı. Baba Eşmeli, yaptığı durağın rüzgardan dolayı tahrip olduğunu belirterek, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne daha korunaklı bir durak yapılması için çağrıda bulundu. Ardından gazetemizde yer alan haberimiz üzerine baba Eşmeli’nin çağrısına duyarsız kalmayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün talimatı ile Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri Otmanlar Mahallesi’ndeki naylon durağın yerine daha korunaklı, standartlara uygun bir durak yaptı.

Baba Bilal Eşmeli, kendisinin 5 ve diğer evlerden de 4 çocuğun her sabah soğukta servis beklediğini belirtirken naylondan yaptığı durak için bütçesinin ancak elverdiğini dile getirdi.

AİLEYE ‘PAYLAŞARAK SEVİNDİR’ PROJESİ KAPSAMINDA YARDIM YAPILDI
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, çocuklar için servis durağının yapılmasının yanında aileye, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerinden birisi olan ‘Paylaşarak Sevindir’ ekibini de göndererek, değişik giyim malzemelerinden oluşan yardımda bulunuldu.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e yaptığı yardım çağrısının hemen ardından taleplerinin karşılandığını söyleyen baba Bilal Eşmeli, “Ben sedef hastası kızımın maaşı ile geçiniyorum ve işsizim. Benim bütçem ancak naylon durak yapmaya yetti. Büyükşehir Belediye Başkanımız’a yaptığım çağrının anında karşılık görmesi başta çocuklarımızı ve bizi çok mutlu etti. Çağrımız kısa zamanda yerine getirildi. Çocuklarımız kış aylarında yağmurda, soğukta ve karda okula gitmek için korunaklı bir durağa kavuştu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e hizmetleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DİĞER HABERLER