Basın Bayramını gökyüzünde kutladılar

Basın Bayramını gökyüzünde kutladılar

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde gazeteciler, Basın Bayramını 1700 metre yükseklikteki Babadağ'dan yamaç paraşütüyle uçarak gökyüzünde kutladı.

MUĞLA (İHA)

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nda Fethiye'de görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla, 1700 metre yükseklikteki Babadağ'da kahvaltıda buluştu. Kahvaltı sonrasında basın mensupları yamaç paraşütü pilotlarıyla birlikte Babadağ'dan tandem (ikili) uçuş yaparak, Ölüdeniz manzarası eşliğinde, gökyüzünde '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını' kutladı.

Düzenlenen kahvaltılı etkinliğe Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş, Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Hürmüz Seda Köktener, FTSO Başkan Yardımcısı Kemal Hıra, FTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İbrahim Erdem, FTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Tufan, Ramazan Dim, Halil İbrahim Öztürk, Şevket Süreyya Gürol, FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu ile Fethiye'de görev yapan çok sayıda ulusal ve yerel basın mensubu temsilcisi katıldı.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, kahvaltıda yaptığı konuşmada katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek, "24 Temmuz 1908 tarihinde, Meşrutiyetin ilanıyla, Türk basınından sansürün kaldırılmasının 112'inci yıl dönümünde, Gazeteciler ve Basın Bayramı' nda siz basın emekçisi dostlarımızla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.

DİĞER HABERLER