Başkan Gürün: "Evde kalın, sağlıklı kalın"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün sosyal medya hesabından yayınladığı video ile Muğla'da yaşayan vatandaşlara evlerinde kalmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Haber Merkezi

Osman Gürün mesajında, "Değerli vatandaşlarım dünyanın ve ülkemizin birinci gündem maddesi ne yazıkki Korona virüs. Çin'den başladığı ilk günden itibaren dikkatle takip ettiğimiz virüs sınırları aşarak ülkemize kadar geldi. Küresel bir sağlık sorunu haline gelen Koronavirüs ile ilgili sizlere bir belediye başkanı, aynı zamanda bir hekim olarak seslenmek istiyorum. Öncelikle 'Bana birşey olmaz' düşüncesini bir kenara bırakarak herkesin önce bireysel, sonra toplumsal kurallara uyması gerekiyor. Kişisel temizliğimize, en önemlisi ellerimizin temizliğine ayrı bir önem vermeliyiz. Bzler selamlaşmayı, tokalaşmayı, kucaklaşmayı even insanlarız. Bu alışkanlıklarımıza bir süre ara vermeliyiz" dedi.

"TÜM TEDBİRLERİ ALDIK"

Gürün, "Aramıza duygual değil, dokunsal mesafe koymalıyız. Bir süre evlerimizden zorunlu olmadıkça çıkmayalım. Kalabalık ortamlara girmemeye özen gösterelim. Önce kendimizi, sevdiklerimizi sonra şehrimizi ve ülkemizi koruyalım. Muğla'da büyükşehir olarak gerekli tüm tedbirleri aldık. Almayada devam ediyoruz. Bizim için çok değerlisiniz. Aramıza mesafe koysakta bugünleri hep birlikte aşacağız. Evde kalın, sağlıklı kalın" diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER