Başkanlar Kurulu 24'üncü kez toplandı

Liglerin başlama tarihleri ve tertip komiteleri belirlendi

Başkanlar Kurulu 24'üncü kez toplandı

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 24'üncü Başkanlar Kurulu Toplantısı federasyon toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda futbolda bazı kategorilerin yeni sezona başlama tarihleri belirlenirken, tertip komiteleri seçimleri de yapıldı.

Altar Zeyhan

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 24'üncü Başkanlar Kurulu Toplantısına Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Büyükşehir Belediyesi  Kültür, Turizm ve Spor Daire Başkanı Özgür Akdağ, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü İbrahim Cumhur Sirkeci, TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şubesi Başkanı Alaaddin Naganlu, TFFHGD Şubesi ve İl Hakem Kurulu Başkanı Ali Zağlı,  Futbol Saha Komiserleri Derneği Muğla Şb. Başkanı Ümit Sefa Girgin, Federasyon Yönetim, Denetim, Disiplin, Onur Kurulu üyeleri ile Federasyon İlçe Temsilcileri ve çok sayıda spor kulübü Başkan ve yöneticileri katıldı.

Federasyon Başkanı Mehmet Top’un açılış konuşmasından sonra konuklar konuşmalarını yaptı. Ardından hazırlanan sunum başkan Top  tarafından sunuldu ve federasyonun bir yıl içersinde yaptığı çalışmalar anlatıldı. Toplantının devamında yeni sezonda meydana gelen değişiklik ve yenilikler anlatılarak lisans işlemleri hakkında kulüpler bilgilendirildi.

ALTYAPI TERTİP KOMİTELERİ BELİRLENDİ

Ayrıca, Süper Amatör Küme, 1.Amatör Küme ve Alt Yapı liglerinin Tertip Komitelerine Kulüplerce seçilmesi gereken üyelerin seçimi yapıldı. Buna göre; Süper Amatör Küme Tertip Kuruluna Şahin Kırkan (Düğerek Güneşspor), Hüseyin Serim (Menteşe Yerküpespor), Mustafa Koyuncu (Muğla Üniversitesi) seçildi.

1.Amatör Küme Tertip Kuruluna, İsmet Şahin (Özpisispor), İlker Türk (Ortaköyspor), Mustafa Kocatepe (Karaçulhaspor) getirildi. Alt Yapı Ligleri Tertip Kuruluna ise Ahmet Tanrısever (Bitez D.P.Genç.spor), M.İsa Bal (Bodrum 1925 spor ), Bülent Tokat (Yeşil Marmarisspor ) seçildi.

LİGLERİN BAŞLAMA TARİHLERİ BELLİ OLDU

Toplantıda aynı zamanda 1'inci dönem başlayacak olan liglerin tarihleri belirlendi. Buna göre Süper Amatör Lig  26-27 Ekim 2019 ‘da (BAL planlamasına göre), 1.Amatör Küme 12-13 Ekim 2019’da, U-16 Lignin de 05-06 Ekim 2019’da, U-12 ve U-14 Liglerinin 28-29 Eylül 2019’da, U-19 Aralık 2019 ‘da başlayacak. Ayrıca 2'nci Amatör, U-17 ve U-15 Liglerinin de Ocak 2020 başlatılması planlandı.

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, "Çok başarılı ve verimli geçen toplantımıza katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz" diye ifade edildi.

 

 

DİĞER HABERLER