Bayrama işsiz giriyorlar

"Direniş 362'nci gününde, bayram bizim neyimize"

  

Nakliyat İş Sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan Tüvtürk işçileri mevsimleri deviriyor, mücadelesini sürdürüyor. Mahkeme sürecinde işe iadeleri kazanan işçiler, şimdi İzmir Bölge Adliye Mahkemesinin vereceği kararı bekliyor. KESK, DİSK, TMMOB, Tabip Odası, Pir Sultan Abdal Derneği, CHP, ÖDP, siyasi partilerin temsilcileri, Menteşe Kent Konseyi tarafından direnişin 362'nci gününde bayrama işsiz girecek olan Tüvtürk işçilerine destek verildi.

Haber Merkezi

Nakliyat İş Sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan Tüvtürk işçileri mevsimleri deviriyor, mücadelesini sürdürüyor. Muğla Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu önünde Muğla Tüvtürk İşçileri İle Dayanışma Platformu tarafından direnişin 362'nci gününde basın açıklaması yapıldı. Açıklamanın ardından siyasi parti temsilcileri de birer konuşma yaptılar.

"İŞÇİLERDEN ARABULUCULUK ÇAĞRISI"

Mahkeme sürecinde işe iadeleri kazanan işçiler, şimdi İzmir Bölge Adliye Mahkemesinin vereceği kararı bekliyor.

Eski Şanlıurfa MHP Milletvekili Muzaffer Çakmaklı'nın elinde bulunan Muğla'daki  işletmenin kötü çalışma koşulları ve baskılar nedeniyle Tüvtürk tarafından elinden alındığını belirten işçiler, Tüvtürk'ün süreç hakkında daha olumlu bir yaklaşım izlediğini belirterek, "Muğla Valisi Esengül Civelek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'den arabuluculuk talebimiz var. Mahkeme sürecini beklemek istemiyoruz. Tüvtürk ile iletişime geçilerek işimize geri dönmemizin sağlanmasını istiyoruz" diye ifade ettiler.

 

DİĞER HABERLER