Boğa güreşleri geliri ile köye kamera sistemi kurdular

Boğa güreşleri geliri ile köye kamera sistemi kurdular 

Menteşe'nin en güvenli köyü

 

Muğla'nın Menteşe İlçesine bağlı Akkaya Mahallesinde bir kaç yıl önce boğa güreşlerinin geliri ile köye kamera sistemi kuruldu. Aynı zamanda boğacılık yapan köy muhtarı Birol Çetin, muhtarlık odasında köyün giriş çıkışı ve meydanını 24 saat kameralardan izliyor.

Altar Zeyhan

Kamera sistemi sayesinde trafik kazaları ve ve köyde gerçekleşen hırsızlık olaylarının çözüldüğünü belirten Akkaya Mahalle Muhtarı Birol Çetin, "Geçtiğimiz yıllarda boğa güreşlerinin geliri ile köyümüze kamera sistemi kurduk. Köyümüzde kaza bela olmaması için, hem gelen gidene bakıyoruz. Hırsızlık ya da herhangi bir adli olayda kameraları kullanıyoruz. Ben boğacılık yapıyorum. Yıllardır boğa güreşlerinin gelirleri ile cami ve okulumuzun bakımı, güvenlik kamera sistemi, düğün salonunun üst kısmını yaptırdık. Bunlar bizim ve köyümüzün yardımları sayesinde yapıldı. Geleneksel boğa güreşlerimizi her sene devam ettiriyoruz" dedi.

JANDARMA DA FAYDALANIYOR

Muhtar Çetin konuşmasının devamında, "Güvenlik kamera sistemi sayesinde geçenlerde bir kaza tespit edildi. Yerkesik yolu üzerinde. Jandarma gelerek kazayı kimin yaptığına bu kameralardan baktı. Ufak bir hırsızlık oldu. Ona da buradan bakıldı" diye ifade etti.

DİĞER HABERLER