Büyükşehir’den Bodrum’a yatırım hamlesi

Gürün;“Güzel ilçemiz bodrum ve eşsiz Muğlamız hizmetin en iyisini hak ediyor”


Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İlçesi’nde 321 Milyon 568 Bin TL’lik arıtma tesisi, kanalizasyon ve içme suyu yatırımı gerçekleştiriyor.

Yatırımlar İçin Dünya Bankasından 83 Milyon EURO Kredi Alan Muğla Büyükşehir Belediyesi,

İl genelinde alt yapı sorunlarının ortadan kaldırılması için maddi kaynak sağlama çalışmalarını sürdürüyor. Bu konularla ilgili MUSKİ Genel Müdürlüğü aracılığıyla, 5 Şubat 2015 tarihinde başvurduğu Dünya Bankası’ndan sonuç alarak Eylül 2018 tarihinde 83 Milyon EURO kredi sağlamıştı. MUSKİ tarafından bu paranın tamamının başta Bodrum olmak üzere 13 İlçedeki alt yapı eksiklerinin giderilmesi için kullanılacağı belirtildi. Dünya Bankası kredisi ile 85 Milyon TL yatırımla 37 bin metreküp kapasiteli Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisi, kanalizasyon hatları yapımı planlanırken, Akyarlar, Turgutreis, Karabağ, Akçaalan, İslamhaneleri, Dereköy, Peksimet ve Bahçelievler Mahallelerinin arıtma problelerinin çözümüne de kaynak aktarılacağı öğrenildi. Aayrıca Gümüşlük ve Gümbet tesislerinin de rehabilite edilerek kapasitelerinin artırılacağını, Akyarlar Mahallesi’ne yaklaşık 42 bin metre, Peksimet’e 18 bin, Koyunbaba ve Çükürbük Mahalleleri’ne 31 bin metre, Turgutreis-Gümüşlük arasında da 27 bin metre kanalizasyon projeleri hazırlandığı belirtildi.

“GÜZEL İLÇEMİZ BODRUM VE EŞSİZ MUĞLAMIZ HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Öte yandan Muğla’nın alt yapı, kanalizasyon için büyük yatırımlara ihtiyacı olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “dört buçuk yıldan bu yana devam eden yatırımların yanı sıra Dünya Bankası’ndan sağladıkları kredi ile ilk etapta Muğla’da önemli yatırımların gerçekleşeceğini” belirterek şöyle konuştu; “Dünyanın ve ülkemizin en özel şehirlerinden biri olan, yerli ve yabancı misafirlerin uğrak yeri Muğlamızda Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Özellikle alt yapı yatırımları için kendi öz kaynaklarımızı ve sağladığımız kredilerle tüm imkanları zorluyoruz. 2015 yılında başvurduğumuz dünya bankası kredisi 2018 Eylül ayında onaylandı ve yatırım programı netleşti. Muğlamız genelinde ve Bodrum ilçemiz özelinde atık su arıtma tesisleri ve kanalizasyon çalışmalarına başlıyoruz. Öncelik ve aciliyet sırasına göre yatırım bekleyen Bodrum ilçemizde 321 Milyonluk bir alt yapı hamlesine hazırlanıyoruz. Çünkü güzel ilçemiz Bodrum ve eşsiz Muğlamız hizmetin en iyisini hak ediyor.” dedi.Haber Merkezi

 

 

 

DİĞER HABERLER