Civelek, ‘Altın Marka Yılın Valisi’ adayı

İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek olan 1'inci Türkiye Altın Marka Ödülleri Yılın Valisi kategorisinde Muğla Valisi Esengül Civelek 5 adaydan birisi olarak yer alıyor.

İSTANBUL (İHA)

Muğla Valisi Esengül Civelek’in Yılın Valisi kategorisinde aday gösterildiği ve 1 Kasım’da başlayıp 20 Kasım’da sona erecek olan etkinlikte, adaylar halk oylamasıyla seçilecek. İnternet üzerinden yapılacak olan halk oylaması “altinmarkaodulleri.com” ve “altinpalmiye.com” web adreslerinden ve her IP'den sadece 1 oylama yapılacak. Sonuçlar 21 Kasım tarihinde açıklanacakken, ödül töreni ise 4 Aralık’ta İstanbul’da bir otelde düzenlenecek.

 

Türkiye Altın Marka Ödülleri Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Delibaş, ödül töreninin amacının Türk markalarının, Türkiye ve dünyadaki tanınabilirliğini arttırmak ve hak ettiği yere ulaşmasını sağlamak olduğunu ifade etti. Delibaş, ödül töreni ve daha önce düzenledikleri ödül törenleri hakkında açıklamalarda bulundu. Etkinliğin yeni bir organizasyon olduğu bilgisini veren Nedim Delibaş,''Türkiye Spor Ödülleri ve Türkiye Altın Palmiye Ödülleri'nden sonra 3'üncü büyük organizasyonumuz. Ödül töreni, Türkiye'nin marka değerine katkıda bulunacak. Etkinlik, Türk markalarının Türkiye ve dünya vizyonuna daha iyi anlaşılabilir, daha fazla bilinirlik adına önemli organizasyon. İlki İstanbul'da düzenlenecek. Organizasyonumuzun ismi, İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi. Gala gecemizi ise Türkiye Altın Marka Ödülleri olarak yapıyoruz. Türkiye'deki önemli markaların buluştuğu bir organizasyon. Hedefimiz, Türk markalarının Türkiye ve dünya vizyonunda hak ettiği yere ulaşması. Bu tür organizasyonlar, kurumların ve şirketlerin kendini bir ölçüde doğru ifade edebildiği ve doğru pazarlayabildiği alanlardır'' şeklinde konuştu.

 

''2 GÜN İÇİNDE 60 BİNE YAKIN OYLAMA GELDİ''

“Ödül yönergemizde Türkiye'nin önemli markalarını baz alıyoruz” diyen Delibaş, ''Bunu şöyle yapıyoruz; İstanbul Ticaret Odası verilerine, Maliye Bakanlığı en çok vergi veren verilere ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin verilerine bakarak oluşturuyoruz. Bunların hepsinin senteziyle oluşan toplamda ilk 10’a  giren markaların halk oylamasına sunulmasıyla sonuçlar belli oluyor. 1-20 Kasım tarihleri arasında bir halk oylaması var. Yani 20 gün süren bir halk oylaması yapıyoruz. Burada, 'Yılın Valisi'nden 'Yılın Belediye Başkanı'na kadar, 'Yılın Gıda Markası'ndan 'Yılın Giyim Markası'na kadar en önemli 21 tane markayı halk oylamasına sunduk. Bu oylama sonucunda son kararı tertip kurulumuz verecek. 2 gün içinde 60 bine yakın oylama geldi. Yeni bir organizasyon için beklediğimizin üzerinde oldu. Bir de organizasyon özel ödülümüz var. Bu özel ödülleri de Türkiye Altın Marka Ödülleri Teşvik Ödülleri olarak veriyoruz. Bunlarda üst markalara biraz yakın markalar. Kendilerini ifade edememiş, kendilerini iyi anlatamamış markalar. Toplam 34 ödülümüz var. İstanbul plakasıyla sabitledik. Ödül alacaklarla birlikte birçok markanın da davetli olduğu bir organizasyon'' açıklamasında bulundu.

Türkiye Altın Marka ödülleri kapsamında Yılın Valisi Kategosi’nde Muğla Valisi Esngül Civelek’in yanı sıra, İstanbul Valisi  Vasip Şahinoğlu, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Valisi - Hasan Basri Güzeloğlu ve Antalya Valisi Münir Karaoğlu’da  5 Vali adayı arasında yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER