Girgin: "Muğla'da Koronavirüs Salgını İle Mücadele Koordinasyon Kurulu oluşturulmalı"

 

Girgin: "Muğla'da Koronavirüs Salgını İle Mücadele Koordinasyon Kurulu oluşturulmalı"

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla'da kapsayıcı bir Koronavirüs Salgını İle Mücadele Koordinasyon Kurulu oluşturulması gerektiğini dile getirdi. Girgin, "Kurulun düzenli şekilde toplanması ve yürütülen çalışmalar hakkında Muğla halkının sürekli bilgilendirilmesi sürece olumlu katkı sağlayacaktır" dedi.

Haber Merkezi

 

Süleyman girgin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Türkiye Küresel Koronavirüs Salgını kapsamında çeşitli tedbirler hayata geçiriyor. Salgınla mücadele tedbirlerinin hedefe ulaşması ve bir salgınla mücadele bilincinin oluşması ancak ve ancak kapsayıcı bir politikalar bütünü ile mümkündür. Bu kapsayıcılığın ilk şartı bir toplumsal uzlaşının hayata geçirilmesidir. Muğlamız bu toplumsal uzlaşıyı hayata geçirecek demokratik bir birikime sahiptir. Bu amaçla, "Koronavirüs salgını ile mücadele il koordinasyon kurulu oluşturulması," düzenli toplantılarla yürütülen çalışmalara ilişkin Muğla halkının bilgilendirilmesi yerinde olacaktır."

 

"HİÇBİR KURUM DIŞARIDA BIRAKILMAMALI"

"Muğla Valiliğimiz elbettek ki çok ciddi bir mücadele yürütmekte ve çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda yürütülmekte olan ciddi çalışmaları takdirle karşılamakla birlikte bu salgına karşı mücadelede çok önemli bulduğumuz il ve ilçe hıfzısıhha (sağlıkkoruma) kurullarının umumi hıfzısıhha kanunu'nun ruhuna ve lafzına uygun olarak tüm sağlık meslek örgütü temsilcilerinin katılımıyla toplanması gerektiğini düşünüyoruz. Emek ve Meslek örgütleri ve Belediyelerimizin de katılımıyla oluşturulacak olan "koronavirüs salgını ile mücadele il koordinasyon kurulu"nun oluşturulması, kurulun düzenli şekilde toplanması ve yürütülen çalışmalar hakkında Muğla halkının sürekli bilgilendirilmesi sürece olumlu katkı sağlayacaktır. Bu süreçte katkı koyacak hiçbir kurum dışarıda bırakılmamalıdır."

 

"BU ZOR GÜNLERİ ATLATACAĞIZ"

"Ayrıca topyekün bir sağlık seferberliği gerektiren önümüzdeki zorlu mücadele süreç göz önüne alındığında; olası ani bir talep yükselmesine karşı karantina merkezlerine ihtiyaç duyulacağı da düşünülerek kapatılmış olan Menteşe ilçe merkezimizdeki devlet hastanemizin "karantina hastanesi" olarak acilen faaliyete geçirilmesi de bu noktada önem arzetmektedir. Bu yöndeki düşüncelerimiz Sayın Muğla Valimiz ve Sayın Sağlık Bakan Yardımcımız ile de tarafımca paylaşılmıştır. Birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri atlatacağımıza inancımız sonsuzdur."

 

 

 

DİĞER HABERLER