Kaya: " Soruşturma yapılmadan tepkilerin önüne geçilemez"

Eğitim İş Muğla Şube Yönetimi tarafından Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş ile ilgili açıklama yapıldı. Başkan Özkan Kaya tarafından yapılan açıklamada, "Eğer konu hakkında gerekli inceleme ve soruşturma yapılmadığı takdirde bu tepkinin önüne geçmek mümkün değildir" ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi

Açıklamada, "Muğla Menteşe Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş'ı geçtiğimiz hafta kalp krizi sonucu kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz.

Hayat dolu, iletişim becerileri yüksek, insani ilişkileri çok sağlıklı bir arkadaşımız olan Hüdayi Hocamızın vefatı sadece Muğla'yı değil tüm Türkiye'yi derin bir hüzne boğmuştur. Özellikle vefatı sonrası internet sitelerinde ve sosyal medyada ortaya atılan iddialar bu hüznü ciddi bir tepkiye dönüştürmüştür. İddialarda yer alan bilgi ve belgeler kamuoyunun kafasındaki soru işaretlerini arttırmıştır. 

Bir haftadır devam eden sosyal medya başta olmak üzere Muğla ve Türkiye kamuoyunda büyük bir infiale sebep olan kamudaki bir olay hakkında (TBMM'de soru önergesi de verildiği halde) idari ve adli hiç bir yetkili mercinin bir açıklama yapmaması tepkileri giderek arttırmıştır.

Bu nedenle bu iddiaların ivedilikle araştırılıp gerçeklerin su yüzüne çıkması hem kamu vicdanını rahatlatacak hem de zan altında olanların üzerindeki şüphe bulutların dağılmasına ya da hak ettikleri cezai yaptırımların uygulanmasına yol açacaktır. Eğer konu hakkında gerekli inceleme ve soruşturma yapılmadığı takdirde bu tepkinin önüne geçmek mümkün değildir" diye ifade edildi.

 

DİĞER HABERLER