Kent Konseyi yine iş başında: Hedef ‘Öğrenci dostu Muğla’

Menteşe Kent Konseyi Muğla’da kira fiyatları ve üniversite öğrencilerinin yaşam zorlukları ile ilgili yeni bir çalışma başlatıyor. Muğla’nın “Öğrenci dostu veya Öğrenci şehri” olarak anılmasını temel vizyon maddelerinden biri haline getirdiklerini belirten Menteşe Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri bu sorunun tüm muhataplarını bir araya getirmeye hazır olduklarını yaptıkları basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdular.

Haber Merkezi

Menteşe Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde şehrimiz Muğla’da kira fiyatları ve üniversite öğrencilerinin yaşam zorlukları üzerinden yapılan tartışmaları dikkatle izlemekteyiz. Menteşe Kent Konseyi Yürütme Kurulu göreve gelmesinden hemen sonra, öğrencilerin yaşam koşullarını düzeltmeyi ve Muğla’mızın “Öğrenci dostu veya Öğrenci şehri” olarak anılmasını temel vizyon maddelerinden biri haline getirmiştir. Bu amaçla her platformda öğrencilerin yaşadığı sorunları dile getirmekte, bu soruna yönelik çözüm önerileri geliştirmeye çalışmaktayız.

Öğrencilerin yaşadığı sıkıntıların, bugün farklı siyasi parti temsilcileri tarafından da kabul edilmiş olması memnuniyet vericidir. Bununla beraber, Menteşe Kent Konseyi; sorunların çözümünün, sorunu kabul etmenin yanında, ortak akılla soruna yönelik çözüm önerileri geliştirmekten geçtiğine inanmaktadır. Bu anlamda Menteşe Kent Konseyi olarak, yasa ve yönetmeliklerin kent konseylerine yüklediği hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, katılım ve yerinden Yönetimi sağlama ödevi gereği, şehrimizin can alıcı bu sorununa ortak akılla çözümler üretmek amacıyla; milletvekillerimiz, mülki amirler, yerel idareciler, siyasi parti temsilcileri, üniversite yöneticileri, üniversite öğrencileri ve Muğla halkını yani bu sorunun tüm muhataplarını bir araya getirmeye hazır olduğumuzu ve bu yönde bir çalışma başlattığımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

 

DİĞER HABERLER