KESK: "Hükümet kamu emekçileriyle alay ediyor"

KESK: "Hükümet kamu emekçileriyle alay ediyor" 

KESK tarafından toplu sözleşme  görüşmelerinde hükümetin teklif ettiği memur zammına ilişkin basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, "Açlık sınırının 2100 TL, yoksulluk sınırının 6800'lere dayandığı, doğalgazdan elektriğe, temel gıda maddelerinden sigaraya, ulaşıma ve daha bir çok şeye zam üstüne zam yapıldığı bir dönemde yapılan bu 2020 yılı için 4+4 2021 yılı için 3+3 alay etmek değil de nedir" diye ifade edildi.

Haber Merkezi

KESK tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "1 Ağustos tarihinde başlayan "toplu sözleşme" görüşmelerinde Kamu İşveren Heyeti,  2020-2021 yıllarını kapsayan döneme ilişkin teklifini açıkladı.   Hükümet kamu emekçileriyle alay etmektedir. Açlık sınırının 2100 TL, yoksulluk sınırının 6800'lere dayandığı, doğalgazdan elektriğe, temel gıda maddelerinden sigaraya, ulaşıma ve daha bir çok şeye zam üstüne zam yapıldığı bir dönemde yapılan bu 2020 yılı için 4+4 2021 yılı için 3+3 alay etmek değil de nedir! Bunun dışında teklifte ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, 3600 ek gösterge meselesi, kreş yardımı, sözleşmeli istihdama son verilmesi ve güvenceli istihdam, hukuksuz ihraçların göreve iadesi, adil vergi konusu, doğum yardımı, ulaşım yardımı, giyecek ve yiyecek yardımı, yakacak yardımı, kira yardımı, fazla çalışma ücreti gibi onlarca konunun hiçbiri yok.

KESK olarak sendikalı, sendikasız tüm kamu emekçilerini; Halktan Yana Bir Kamu Hizmeti, Güvenceli İstihdam- Güvenli Gelecek, Demokratik- Adil Bir Çalışma Yaşamı, İnsanca Yaşamaya Yetecek Bir Ücret ve tüm taleplerin hayat bulması için Gerçek Bir Toplu Pazarlık Hakkı için birlikte mücadele etmeye,  yeni bir satış sözleşmesine izin vermemek için seslerini yükseltmeye çağırıyoruz."

 

DİĞER HABERLER