Kötekli Gençlik Merkezi için ilk adım atıldı

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün seçim vaatleri arasında yer alan Kötekli Gençlik Merkezi için çalışmalar başladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yapılan anlaşmanın ardından Kötekli muhtarlığının bulunduğu binanın tamamı Menteşe Belediyesi'ne geçti. Çalışmalarına en alt kattaki kahveyi işletmekle başlayacaklarını söyleyen Bahattin Gümüş, "Artık boşalan işyerlerini ihale ile dışarı vermeyeceğiz. Bu bina zaman içinde Gençlik Merkezi olarak üniversite öğrencilerine hizmet verecek" dedi.

Altar Zeyhan

Kötekli Gençlik Kültür ve Dayanışma Derneği'nin çalıştırdığı Muğla'nın Menteşe İlçesi Kötekli Mahallesi muhtarlık binası altında bulunan köy kahvesini Menteşe Belediyesi çalıştıracak. Kahvenin ve Kötekli Muhtarlığının bulunduğu binanın tamamının Menteşe Belediyesi'ne geçmesinin ardından Kötekli Gençlik Merkezi için çalışmalar da başladı.

"ÖĞRENCİLERE SÖZÜMÜZ VARDI"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, "Kötekli'deki binanın yarısı bize diğer yarısı Muğla Büyükşehir Belediyemize aitti. 4 katlı binanın tamamının bize geçmesi için Büyükşehir Belediyemizle anlaştık. Binanın tamamı Menteşe Belediyesi mülkiyetine geçti. Artık boşalan işyerlerini ihale ile dışarı vermeyeceğiz. Kendimiz kullanmak istiyoruz. Çünkü Kötekli'deki üniversite öğrencilerine Gençlik Merkezi sözümüz vardı. İçinde şuan küçük bir misafirhanemiz hizmet veriyor. Bir odayı çamaşırhane, başka bir odayı ise kütüphane yapacağız" dedi.

"SÖZLEŞMELER YENİLENMEYECEK"

Gümüş, "Bölgedeki yerli halk, çocuklarının yanına gelen aileler Kötekli'deki kafelere gitmiyor. Bu yüzden eski özelliğini kaybetmeyecek şekilde kahveyi bir ay içinde işletmeye başlayacağız. Diğer katlardaki kiracıların sözleşmesi bittiğinde yenilemeyeceğiz. Her boşalan kat öğrenciler için yeni bir alan olarak tahsis edilecek. Bu bina zaman içinde Gençlik Merkezi olarak üniversite öğrencilerine hizmet verecek" diye konuştu.

 

 

DİĞER HABERLER