Milas Belediyespor Satranç Şampiyonası için Antalya'ya gidiyor

Milas Belediyespor Satranç Şampiyonası için Antalya'ya gidiyor

Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonası bu yıl 20-26 Ocak tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek. 81 ilden 2 bin 600 sporcunun katılacağı şampiyonada Milas Belediyespor Satranç Kulübü 20 sporcu ile mücadele edecek.

Haber Merkezi

Turnuva öncesi Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ı makamında ziyaret eden TSF Milas ilçe Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar, ve Milas Belediyespor satranç Kulüp antrenörü Ziver Aslan,   "Şampiyona 7'den 70'e farklı yaş kategorilerindeki müsabakalara sahne olacak. Biz de şampiyonaya 20 sporcumuz ile katılıyoruz. Başarılı maçların ardından Milas'a madalya ile dönmek istiyoruz" dediler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, "Sizlerin sayesinde satranç sporu Milas'ta güzel bir ivme kazandı.çocuklarımız ve gençlerimiz satranç sporunu çok ilgili. Milas Belediyespor bünyesinde açtığımız satranç kurslarına katılım oldukça yüksek.Kulübümüz sporcuları da daha önce katıldıkları turnuvalardan kupa ve madalyalar ile döndü.Antalya'da düzenlenecek şampiyonadan da başarı ile döneceğinize eminim" diye ifade etti.

DİĞER HABERLER