Muğla’da son kamuoyu anketi açıklandı

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Muğla’da son kamuoyu anketi yayımlandı. TV DEN Televizyonunda yayınlanan ankette Millet ittifakının adayı Osman Gürün ile Cumhur ittifakının adayı Mehmet Nil Hıdır arasında ciddi bir çekişmenin yaşandığı görüldü. Televizyon kanalında yayınlanan ankette CHP yüzde 37,5, Ak Parti yüzde 35.0, bağımsız yüzde 12.2, Demokrat Parti yüzde 10.3 ve diğerleri yüzde 5 olarak açıklandı.

4 ADAY BÜYÜKŞEHİRDE YARIŞIYOR

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde siyasi partiler ve belediye başkan adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığında 4 isim yarışıyor. Millet ittifakı CHP ve İYİ Parti’nin adayı Osman Gürün, Cumhur ittifakı Ak Parti ve MHP’nin adayı Mehmet Nil Hıdır, Demokrat Parti’nin adayı Mehmet Kocadon ve Bağımsız aday Behçet Saatcı yarışıyor.

SON ANKET AÇIKLANDI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçtiğimiz gün tamamlandığı öğrenilen kamuoyu anketi TV DEN kanalında yayınlandı. Muğla’nın 13 ilçesinde, seçmenle yüz yüze yapılan anketin sonuçlarında Millet ittifakının adayı Osman Gürün ile Cumhur ittifakının adayı Mehmet Nil Hıdır arasında ciddi bir çekişmenin yaşandığı görüldü. Televizyon kanalında yayınlanan ankette CHP yüzde 37,5, Ak Parti yüzde 35.0, bağımsız yüzde 12.2, Demokrat Parti yüzde 10.3 ve diğerleri yüzde 5 olarak açıklandı.

 

DİĞER HABERLER