Muğla'nın kızları seyircisi önünde çıktığı ilk karşılaşmayı kazandı

Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi temsilcisi Muğla Karya GSK Kadın Basketbol Takımı Muğlanın Kızları, 3 aydır yenileme çalışmaları devam eden Atatürk Spor Salonunda kendi seyircisi önünde çıktığı ilk karşılaşmada güçlü rakibi  Kepez Belediyespor'u 67-64 mağlup etti.

Haber Merkezi

Hafta için TKBL'de mücadele eden Bodrum Karya'dan Sude Türkmen ve Beyza Muriç'i kadrosuna katan Muğla Karya Kadın Basketbol takımı özellikle Beyza Muriç'in etkili oyunu ile rakibini Antalya'ya eli boş göndermeyi başardı. Rakibi karşısında 27 sayı üreterek adeta parkede devleşen Muriç, seyircilerin büyük beğenisini topladı.

Güçlü rakibi Kepez karşısında  İlk periyotu 16-8, ilk yarıyı 35-33 önde kapatan Muğla'nın kızları, Kepez Belediyespor'un şutörlerinin devreye girmesi ile 3. Periyotu 45- 50 geride kapatsa da karşılaşmanın sonunda maçtan 67-64 galip ayrılmayı başardı.

Karşılaşmayı Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Muğla ile Sosyal Politikalar İl Müdürü Osman Toprakçı, Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu, Ak Parti Menteşe İlçe Başkan Yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri ile kalabalık bir seyirci topluluğu takip etti.

DİĞER HABERLER