Mustafa Muğlalı İşhanı Yönetimi yıkım kararı sonrası toplandı

 

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde bulunan Orgeneral Mustafa Muğlalı İşhanındaki mülk sahiplerine gelen yıkım kararı yazısının ardından 38 mülk sahibi bir araya geldi. İşhanı yönetimi tarafından karara itiraz edileceği, konunun yargıya taşınacağı ve yönetim tarafından yeniden depreme dayanıklılık testi yaptırılacağı öğrenildi.

Altar Zeyhan

 

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde bulunan Orgeneral Mustafa Muğlalı İşhanı ile ilgili depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkım kararı çıkmıştı. Ardından Menteşe Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü tarafından işhanında bulunan mülk sahiplerine  yıkım kararı yazısı gönderildi. Yazıda 15 gün itiraz süresinin olduğu, itiraz edilmediği takdirde 60 günden az olmamak üzere belirlenecek olan süre içinde, yapının ilgili idarelerce yıktırılması gerektiği belirtildi.

Yıkım kararı yazısının ardından 38 mülk sahibi bir araya geldi. İşhanı yönetimi tarafından karara itiraz edileceği, konunun yargıya taşınacağı ve yönetim tarafından yeniden depreme dayanıklılık testi yaptırılacağı öğrenildi. Ayrıvica kurulacak 10 kişilik komisyon ise belediye başkanı ile görüşecek.

İşhanında toplam 66 işyerinin bulunduğu belirtildi.

 

DİĞER HABERLER