Mustafa Toksöz: "Kurumuş olan ağaçları kestik"

Yol çalışması sırasında kesilen ağaçlar tepkiye neden oldu

Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Yatağan Belediyesi işbirliğinde İnönü Bulvarı'nda başlatılan yol yapım çalışması sırasında kesilen ağaçlar tepkiye neden oldu. Konu hakkında telefonla görüştüğümüz Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, kurumuş olan ağaçları kestiklerini, diğerlerini ağaç sökme makinesi temin ederek başka bir yere yerleştireceklerini dile getirdi.

Haber Merkezi

CHP Yatağan İlçe Gençlik Kolları tarafından sosyal medya hesabından Yatağan'da gece operasyonu, yol yapımı gerekçesiyle ağaçlar kesiliyor" başlığı ile yapılan paylaşımda, "Yatağan İlçemizi ikiye ayıran İnönü Bulvarı (Muğla-Milas-Bodrum Karayolu) üzerinde kısa süre önce ansızın bir yol yapım çalışması başlatıldı. Yatağan Belediyesi ve karayolları tarafından yapıldığı söylenen çalışma kapsamında yol kenarı ve refüjlerde bulunan 30-40 yıllık, taşınabilir, sağlıklı onlarca, ağaç gece operasyonuyla kesilmeye başlandı. Bu çalışmanın hangi proje esas alınarak yapıldığı, ihale koşulları ve gerçek projenin Yatağan halkı ve tüm Muğla kamuoyuna açıklanmasını istiyoruz" ifadelerine yer verildi.

TOKSÖZ: "KURUMUŞ AĞAÇLARI KESTİK"

Ardından telefonla görüştüğümüz Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz konu hakkında yaptığı açıklamada, "Kurumuş olan ağaçları Orman Bölge Müdürlüğü'ne müracaat ederek damgalayıp kestik. Köy okulları ve ihtiyaç sahiplerimize dağıtacağız. Diğer ağaçları taşımak için Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden ağaç sökme makinesi istedik. Oradan bir sonuç alamadık. Daha sonra Antalya'da karayollarının varmış. Orayla görüştük. 'Bizimki arızalı' dediler. Bu makineyi getirerek diğer ağaçları söküp başka bir yere yerleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER