Obam Sitesinin doğalgaz isyanı

Menteşe’nin Kötekli mahallesinde bulunan Obam Sitesi sakinleri aylardır bekledikleri doğalgazın sitelerine Akmercan tarafından verilmemesine isyan etti. Akmercan ve Menteşe Belediyesine bir çok kez dilekçe veren site sakinleri kendilerine net bir cevap verilmediğini, hatta doğalgazın hiç verilemeyeceği cevabını aldıklarını söylediler. Obam Sitesinde oturan yaklaşık 600 kişi sorunun neden kaynaklandığını merak ediyor.

Altar Zeyhan

Site sakinlerinden Günay Gören ve Yusuf Sancak çevrede bulunan Üniversite ve Genç Yapı evlerine doğalgazın çok önceden geldiğini, fakat bir takım gerekçelerle kendi sitelerine doğalgazın verilmediğini dile getirdiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Günay Gören, “Biz Kötekliye doğalgazın geleceğini öğrendikten sonra, projede sitemizin olup olmadığını araştırdık ve sitemize doğalgazın verilmeyeceğini öğrendik” dedi.

Gören, “Ardından Akmercan Firmasına Bimer kanalıyla müracaat ettik. Akmercan bize imar yollarının olmadığını söyledi. Biz de Menteşe Belediyesine yolarımızın olup olmadığını yazılı olarak sorduk. Belediyeden yolların olduğu ve terklerin yapıldığı ile ilgili yazı aldık. Akmercan’a bu yazıyı ilettiğimizde ise bu sefer kot farkı ve bağlantı yolu problemi öne sürüldü” diye konuştu.        

KOT FARKI PROBLEMİ

Akmercan Firması Bölge Müdürü Serdar Kaplanoğlu, Obam Sitesine doğalgazın verilmesinin kot farkından dolayı teknik olarak mümkün olmadığını, ancak tüm Kötekli’ye verildikten sonra Üniversite izin verirse Üniverisite’nin arazisinden doğalgazın verilebileceğini söyledi.

Obam Sitesi’nin resmi olarak bir girişi bulunduğunu, Akmercan’ın resmi olmayan yolu göstererek kot farkını öne sürdüğünü dile getiren site sakinlerinden Yusuf Sancak ise, “Aynı yol üzerinde bulunan çevre yolundan (Çevik Kuvvet Arkası) doğalgazı geçirdiler. Obam Sitesinin resmi giriş yolunda kot farkı bulunmuyor. Çevre yolundan geçen doğalgaz neden bizim yolumuzdan geçemiyor” dedi.

DİĞER HABERLER
Kendi elektriğini üreten tesis kapılarını öğrencilere açtı  haberi

Kendi elektriğini üreten tesis kapılarını öğrencilere açtı

 
Kendi elektriğini üreten tesis kapılarını öğrencilere açtı
Muğla tarımına 63,6 Milyon TL’lik yatırım haberi

Muğla tarımına 63,6 Milyon TL’lik yatırım

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların De ...
Muğla tarımına 63,6 Milyon TL’lik yatırım
Yunanistan'a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelileri adliyeye sevk edildi haberi

Yunanistan'a kaçmaya çalışan FETÖ şüphelileri adliyeye sevk edildi