Osman Can Yenice Büyükşehire geliyor

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Menteşe Belediye Başkan adayı olan İçişleri Bakanlığı Başkontrolörlüğünde görevli Osman Can Yenice, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve geliyor.

Haber Merkezi

Muğla'da uzun dönemdir faaliyet gösteren Hür Düşünce Platformu üyesi olan Yenice, Platform üyelerine attığı mesajla yeni görevini duyurdu. Yenice mesajında şu ifadelere yer verdi; "Dün 32 yıl 10 aydır görev yaptığım İçişleri Bakanlığı Başkontrolörlüğü görevinden geçici olarak ayrıldım. Bundan sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde genel sekreter yardımcısı olarak görev yapacağım. 15 Ekim toplantısında görüşmek üzere."

Osman Can Yenice 1963 yılında Menteşe ilçesi Yenice mahallesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Yenice İlköğretim Okulunda orta ve lise öğrenimini Bornova Lisesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetiminde tamamlayan Osman Can Yenice 33 yıldır İçişleri Bakanlığı bünyesinde Başkontrolör olarak görev yapıyordu. Osman Can Yenice bu süre içinde bütün ülke genelinde yerel yönetimlere yönelik olarak düzenlenen eğitim seminerlerine konuşmacı ve eğitmen olarak katılırken, yine yerel yönetimlere yönelik olarak bir çok dergide makaleleri yayınlandı. Yenice ayrıca, yerel yönetimlere yönelik olarak hazırlanan mevzuat düzenlemelerinde bir çok komisyonda yer aldı. Osman Can Yenice evli ve 2 çocuk babası.

 

DİĞER HABERLER