PKK'lıya sağlık kontrolünde tepki

Muğla'da 6 teröristin etkisiz hale getirilmesinin ardından firarda olan ve tanınmamak için saçlarını kazıtan 'Reşit' kod isimli Serbest Şenlik, Dalaman Otogarı'nda kaçmaya çalışırken yakalanmıştı. Terör örgütü üyesi Şenlik’e, sağlık kontrolü için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildiği sırada vatandaşlar tepki gösterdi.  
MUĞLA (İHA) 

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Toparlar mevkii kırsalında tespit edilen PKK/KCK terör örgütü mensuplarından 5'i etkisiz hale getirilmiş, birisi kendini patlatmıştı. Firarda olan son terörist de önceki gün sabah saatlerinde Dalaman'da yakalandı. Dalaman Otogarı'nda kaçmaya çalışırken Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu ile yakalanan 'Reşit' kod isimli Serbest Şenlik'in tanınmamak için saçlarını kazıttığı ortaya çıktı.
 PKK'lı terörist ile birlikte kendisini almaya gelen akrabası B.Ş. de TEM Şube ekiplerince gözaltına alındı. 
Serbest Şenlik ve B.Ş., sağlık kontrolü için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. B.Ş. sağlık kontrolüne götürülürken, “Ben terörist değilim” diyerek bağırdı. B.Ş.'nin sağlık kontrolü sonrası ekip aracına binmesi esnasında bir vatandaş üzerine yürümek istedi. Zanlılar, Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanmalarının ardından adli makamlara sevk edilecek.
DİĞER HABERLER