Rektör Çiçek yönetim anlayışını ve hedeflerini açıkladı:

Rektör Çiçek yönetim anlayışını ve hedeflerini açıkladı:

“Çok proje, hızlı çalışma, direk sonuç”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek yeni yönetimi ile birlikte, basın mensuplarıyla tanışma toplantısında yönetim anlayışını ve hedeflerini anlattı. Çiçek, üniversite ve Kötekli’de uyuşturucu ile mücadele, Teknopark, üniversite kapıları, güvenlik, üniversite-halk-yerel yönetim ilişkisi ile ilgili soruları cevapladı.

Altar Zeyhan

 

 

“ÖĞRENCİLER DÜNYAYI TAKİP EDEMİYOR”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İngilizce eğitimini arttıracağız. Çünkü öğrencilerimiz özellikle bilimsel araştırmalar konusunda İngilizce bilmedikleri için dünyayı takip edemiyorlar. Tabi ki ilk olarak öğretim üyelerimizin dil seviyesini yükseltmemiz gerekiyor. Bu yüksekokulları da kapsayacak. Yüksekokulları ben eşit görüyorum. TÜBİTAK’ta ilk 50’ye gireceğimizi söylemiştim. Yabancı dil eğitimini bu bağlamda önemsiyorum.”

 

“YÜKSELME KRİTERİ PROJE”

“Ben Muğla’da, teknolojiyi takip edebilen, yeni teknolojiler ile karşılaştığında heyecanlanan bir öğrenci topluluğu oluşturmak istiyorum. Bu süreçte öğretim üyelerimize çok iş düşüyor. Proje odaklı çalışmalarını istediğim öğretim üyelerimizin de yükselme kriterleri projeleri olacak.”

 

“TÜM ALT YAPIYI KULLANIMA AÇTIM”

“Üniversitemizde Proje Ofisi kurduk. Bu ofis gelen projeleri inceliyor. Projenin kabul görüp görmeyeceği üzerinde çalışıyor. Bu şekilde öğretim üyelerimizin getirecekleri projelerin onaylanma şansı artacak. Çünkü projeler olgunlaştırılarak sunulacak. Ben üniversitenin tüm alt yapısını çalışanlarımın kullanımına açtım. Ön desteğimi sonuna kadar veriyorum. Gerisi onlara kalmış”

 

 

“HIZ BİZİM DİĞER ADIMIZ”

“Muğla’da Teknopark sürecinde yavaş hareketten kayıplar yaşandığını gördüm. Biz yönetim olarak bu yavaşlığı kırmak istiyoruz. Biraz iddialı olacak ama hız bizim diğer adımız olacak. Gece gündüz çalışıyoruz. Bu bağlamda Teknopark’ın yol haritasını çizdik. Bina yapımına başlama kararı aldık. Teknopark’ın başına sanayi sektöründen bir yönetici atayacağız. Muğla Teknopark için güzel bir ekip kurmak istiyoruz. Bunun dışında kent merkezinde üniversitemizin bir iletişim bürosunu kuracağız. Kız Melek Lisesi’ni Mimarlık Fakültesi yapma çalışmalarımız ise sürüyor.”

 

 

“KAPILARA OTOMASYON SİSTEMİ”

“Geçtiğimiz günlerde iki çalışanımız uyuşturucu ticaretinden tutuklandı. Bu çok vahim bir durum. Zaten bu konu benim önceliğim. Güvenlikçilerin alımı ile ilgili araştırma yaptıracağım. Kapılardan herkes elini kolunu sallayarak geçiyor. Kapılara otomasyon sistemi getireceğiz. Emniyet güçleriyle yakında bir toplantı yaparak uyuşturucu ile mücadele ve güvenlik arttırılacak.”

 

 

“KİRA FİYATLARI ÖĞRENCİYİ BAŞKA YOLLARA SEVK EDİYOR”

“Muğla’da kira fiyatlarından kaynaklı öğrencilerimiz maddi anlamda çok zorlanıyor. Parasız kalan çocuk ise para için başka yollara başvuruyor. Bu konuda yerel yönetimlerin de desteğine ihtiyacımız var. Parasızlık, suçu ve uyuşturucu gibi işleri tetikleyen bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Gençlerimizin kötü yollara başvurmaması için, Kötekli ve Muğla’nın daha temiz, örnek bir kent olması için Üniversite, halk ve yerel yönetimin birbirine entegre olması gerekiyor”

 

DİĞER HABERLER