Sağlıkçılar talep etti, belediye tahsis etti

Sağlıkçılar talep etti, belediye tahsis etti

Muğla Sağlık Sen İl Başkanlığı tarafından Korona Virüs tedbirleri kapsamında sağlık çalışanları için istenen ücretsiz ve ayrı toplu taşıma aracı talebi Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandı. Buna göre sağlık çalışanları kendilerine tahsis edilen toplu taşıma araçlarıyla ücretsiz olarak hastaneye taşınacak.

Altar Zeyhan

 

Sağlık çalışanlarının en çok desteğe ihtiayacı olduğu bu günlerde Muğla'da örnek bir uygulama hayata geçti. Sağlık Sen İl Başkanı Özcan Çiçek'in yazılı talebi üzerine tüm ilçelerde sağlık çalışanları kendilerine tahsis edilen toplu taşıma araçlarıyla ücretsiz olarak hastaneye taşınacak.

Muğla Sağlık Sen İl Başkanı Özcan Çiçek tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne verilen talepte şu ifadelere yer verildi: "İlimizde hastanelerimizin şehir dışında olması sebebi ile sağlık çalışanları toplu taşıma araçlarını sık kullanmaktadırlar. Büyükşehir belediyemiz Covid-19 virüsünün bulaşmasını önlemek amacıyla her ne kadar toplu taşıma araçlarını dezenfekte etse de risk oluşturan sağlık çalışanları aynı toplu taşıma aracıyla hastaneye veya hastaneden şehir merkezine dönüşlerinde halkla iç içe seyahat etmektedirler. Covid-19 virüsünün şehrimizde görülmemesi bulaş riski en çok olan sağlık çalışanlarımız için ayrı toplu taşıma aracı tahsis edilmesi, tahsis edilecek toplu taşıma aracının transferden sonra dezenfekte edilmesi ve fedakar sağlık çalışanlarımız için ücretsiz kullandırılması virüsün bulaş riskini azaltacağı düşünülmektedir.Uygun görülmesi halinde hastane idareleri ile gerekli planlamanın yapılarak ivedilikle hayata geçirilmesini arz ederiz."

Ardından sağlıkçıların talebi Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandı.

DİĞER HABERLER