Şampiyon isimli boğa Kurban Pazarı'nın gözdesi oldu

Muğla'nın Milas İlçesi'nde sahibi tarafından boğa güreşleri için hazırlanan, pandemi dolayısıyla güreşlerin yasaklanması sonucu arenaya çıkamayan 1 ton 100 kilo ağırlığındaki Şampiyon isimli boğa Kurban Pazarında alıcısını bekliyor.

MUĞLA (İHA)

Pandemi dolayısıyla Milas Hayvan Pazarı eski hareketli günlerini ararken, Kurban Bayramı için pazara gelen vatandaşlar Kovid-19 önlemleri kapsamında kurbanlık bakıyor. Geçen senelere oranla kurban fiyatlarında artış gözlemlenmezken, küçükbaş hayvanlar 1400 ile 3 bin 500 lira arasında, büyükbaş hayvanlar ise 8 bin ile 30 bin lira arasında değişen fiyatlarla alıcısını bekliyor.

Hayvan Pazarında 30 bin lira fiyat ile satışa sunulan yaklaşık 1 ton 100 kilo ağırlığındaki Şampiyon isimli boğa ise pazarın gözdesi oldu. Boğa güreşi için hazırlanan ancak pandemi nedeni ile henüz güreşemeyen Şampiyon adlı boğa Hayvan Pazarında görücüye çıktı. Yaklaşık 1 ton 100 kilogram ağırlığındaki üzerindeki ağırlığındaki boğa fiyatı ile pazarın lideri oldu. Pazar gelen vatandaşlar cüssesi ile dikkat çeken Şampiyon'a yoğun ilgi gösterdi. Kalabalığa ve sese alışması amacı ile sahibi tarafından pazarda sergilenen boğanın alıcı bulursa satılacağı, satılmazsa da güreşlerin başlaması ile Arenada güreş tutacağı öğrenildi.

 

 

DİĞER HABERLER