Şehit Polisin adı kütüphanede yaşayacak

Şehit Polisin adı kütüphanede yaşayacak

Şırnak'ın Cizre İlçesi’nde Emniyet Müdürlüğü’ne teröristler tarafından bombalı araçla yapılan saldırıda şehit düşen Özel Harekat Polisi Sefa Altınsoy'un adı, Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından zenginleştirilen bir ortaokul bünyesindeki kütüphanede yaşayacak.

Sevil Yılmaz

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde, Köyceğiz İmam Hatip Ortaokulu'nda teşhir edilen ve  Şehit Polis Memuru Sefa Altınsoy'un adını taşıyan zenginleştirilmiş kütüphane düzenlenen  törenle hizmete açıldı. Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Köyceğiz İ.M.K.B. Ortaokulu’nda Şehit Polis Memuru Sefa Altınsoy adına oluşturulan zenginleştirilmiş kütüphane açılışına katıldı. Düzenlenen törende Vali Civelek’in yanı sıra Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları, veliler, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı. Konuşmasına şehitleri ve ebediyete intikal eden gazileri anarak başlayan Vali Civelek,  “Çağımız bilgi çağıdır. Çağımız öğrenme çağıdır. İçerisinde bulunduğumuz bilgi çağının gereklerine, gerektirdiklerine uygun bir şekilde tasarlanan, içerisinde bilgisayarları, internet hizmeti ve zenginleştirilmiş kitap varlığı olan, aynı zamanda da konforlu ve rahat bir ortam sunan Z-Kütüphane öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi görmektedir. Dolayısıyla tüm ülkede tüm okullarımızda Z-Kütüphanenin oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Z-Kütüphanede öğrencilerin bilgiye daha kolay ulaşacağına dikkat çeken Vali Civelek,  “Öğrencilerimiz bilgi, birikim ve becerilerini geliştirecekler, derinleştireceklerdir. Aynı zamanda Z-Kütüphane okuma alışkanlığı, kültürü kazandıracak öğrencilerimizin okumaya ilgilerini arttıracaktır. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Z-Kütüphanede verimli, başarılı aynı zamanda da zeka oyunları oynanabileceği için keyifli bir zaman geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

Program sonunda Z- Kütüphane Vali Civelek, protokol üyeleri, şehit aileleri ve diğer katılımcılar tarafından gezildi.

 

DİĞER HABERLER