TOFSED Başkanı; "Dünya Ralli Şampiyonası F1'den sonraki en büyük organizasyon"

TOFSED Başkanı; "Dünya Ralli Şampiyonası F1'den sonraki en büyük organizasyon"

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı ve beraberindeki heyet 12-15 Eylül tarihleri arasında Muğla'da düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası öncesinde merkez basınla bir araya geldi.

Haber Merkezi

FIA tarafından resmi olarak onaylanan FIA Dünya Ralli Şampiyonası'nın 11. ayağı Türkiye Rallisi hakkında bilgi paylaşan Üçlertoprağı, "Muğla'nın tanıtımı ve kalkınması açısından çok büyük bir organizasyon. 154 ülkeden 855 milyon kişi canlı izleyecek" dedi. Dünya Ralli Şampiyonası'nın organizasyonunda en çok yerel basına ihtiyaç olduğunu ifade eden Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı; "Bu çok önemli bir organizasyon. Ülkemizin 2018-2019 yılları içerisinde düzenlediği en büyük sportif uluslararası organizasyon. Bölge için ayrı bir önemi var. Çünkü bu tam turizm sezonun bitmesine yakın yapılan bir organizasyon. Bu açıdan bölgenin tanıtılması ve bölgenin kalkınması anlamında önem taşıyor. Bu organizasyon dünyada 154 ülkede canlı yayınlanıyor ve 885 milyon kişiye ulaşıyor. Dolayısıyla bu organizasyon da en büyük desteği sizden almamız lazım. Çünkü Muğla'nın sesi sizsiniz. En çok yerel basına ihtiyacımız var. Bunu ne kadar çok sahiplenirsek organizasyonun geri dönüşü o kadar verimli olacaktır" diye konuştu.

Muğla'nın bu organizasyonun merkezinde yer aldığına dikkat çeken Üçlertoprağı, Formula 1'den sonra Dünya Ralli Şampiyonası'nın en büyük organizasyon olduğunu belirterek şunları söyledi. "Bilindiği gibi bu organizasyonu Onursal Başkanımız Serkan Yazıcı ile beraber kazandırdık. Dünya Ralli Şampiyonası dünyada otomobil sporlarının en üst organizasyonu olarak kabul ediliyor. Dünyada 14 ülkede gerçekleşiyor. Türkiye bunun 11. Ayağı. Dünyanın otomobil sektöründe gelişmiş ve otomobil sanayisinde birçok önemli kesimin peşinde koştuğu ve gerçekleştirmek istediği bir organizasyon. Geçen sene misafirperverlikte 3. olduk. Bu sene ki hedefimiz 1. olmak. Bölge halkının ve basının desteğine inanıyoruz. Yarışma için gelen turistler, tatil için gelen turistlerden farklı. Turizmin çeşitliliği anlamında bunun önemli olduğunu düşünüyoruz. Muğla civarındaki duyurular ve sizin yapacağınız haberler çok önemli. Zira biz kendi seyircimizi oluşturmak istiyoruz. Etapların daha çok kitle tarafından izlenmesi ve daha çok kitleye ulaşması gerekiyor. Bize vereceğiniz destek ve katılımınız için teşekkür ediyoruz."

Merkez basın buluşmasında Dünya Ralli Şampiyonası'nın Muğla ve ülke için çok önemli bir organizasyon olduğuna vurgu yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman; "Değerli basın mensupları sizin de malumunuz olduğu üzere 12-15 Eylül tarihlerinde Muğla'mız için, ülkemiz için çok önemli bir organizasyonu sayın federasyon başkanımızın önderliğinde imza atacağız. Hakikatten Muğla'mız için ve ülkemiz için milyonlarca insanın dünyada takip ettiği, dünyanın en önemli spor organizasyonlarından birisi olan Türkiye Rallisinin gerçekleştirilmiş olmak, Muğla olarak büyük bir onur ve gururu içerisindeyiz. İnşallah turizm on iki ayağa yayılması, ülkemizin tanıtılması, Muğla'mızın daha çok turizmden pay alması adına çok önemli bir organizasyon. Dünyanın takip ettiği, geçtiğimiz yılda yapılan başarı neticesinde bu yıl alınan bir organizasyondan bahsediyoruz ve önümüzdeki yıllara da devam etmesini temenni ediyoruz. Her yıl bu organizasyonu yapmak istiyoruz. Tabi ki siz değerli basın mensupları, kamuoyu, sivil toplum örgütleri ve resmi kurumlarımızın desteğiyle bu başarıya ulaşacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. El birliğiyle Muğla'mıza dair, ülkemize dair başarıyla gerçekleştireceğimiz bir organizasyon olmasını diliyorum" dedi.

Merkez basın buluşmasına Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, Başkan Vekili Nisa Ersoy, Genel Sekreter Ayça Alparslan, Direktör Murat Kaya ve Danışman Nadir Uzun ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

DİĞER HABERLER