TRİBÜN LİDERİ MUSTAFA KAZU: “DOĞUP BÜYÜDÜĞÜNÜZ İLİN TAKIMINA DESTEK OLUN”

Muğlaspor 48 Gençlik Taraftarlar Derneği tribün lideri Mustafa Kazu, Muğlaspor sevgisi, taraftarlar derneğinin çalışmaları ve Muğlalı gençlere aşılanması gereken Muğlaspor sevgisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

RÖPORTAJ

EKREM ORHAN

MUSTAFA KAZU KENDİNİZİ TANITIR MISINIZ?

Ben Mustafa Kazu. 1982 Muğla doğumluyum. Askerlik dönüşü memleketim olan Muğla’ya yerleştim. Ailemle birlikte Muğla’da ikamet etmeye devam ediyorum. Şuan bir turizm firmasında çalışmaktayım.

SİZE NEDEN AMERİKALI DİYORLAR?

Bakın bizim lakabımız Amerikalı. Bu lakap bize babamızdan geliyor. Babama da bu lakabı ustası takmış. O zamandan bu zamana bu lakap bu şekilde devam ediyor. Muğla’da hemen hemen herkes bizi bu lakabımızla tanır.  Aslında aile olarak bizim Amerika ile biç bir bağımız yok. Sadece lakabımız Amerikalı.

Böyle bir lakapla anılmaktan memnunuz.

PEKİ MUĞLASPOR SEVGİSİ NEREDEN GELİYOR

Bakın biz Muğlalıyız. Bu sevgi bize babadan geliyor. Babımız bize Muğlalı ve Muğlaspor’lu olmayı öğretti, bizde aynen devam ettiriyoruz.

MUĞLASPORLA İLK NE ZAMAN TANIŞTINIZ?

Ben dünyaya Muğlalı ve Muğlaspor’lu olarak geldim. Halen bu sevgim devam ediyor. Allah nasip ederse ölünceye kadar hep devam edecek. Ben Muğlaspor’un Muğla’daki maçlarını hiç kaçırmıyorum ve zaman zaman deplasmanlara da gidiyorum. Çok küçük yaşlarda başlayan Muğlaspor sevgim ömrümün sonuna kadar sürecek.

MUĞLASPOR 48 GENÇLİK TARAFTARLAR DERNEĞİ NASIL KURULDU?

Futbolda taraftar sayısı ve desteği takımlar için çok önemli. Günümüzde hemen hemen her takımın bir taraftar grubu veya taraftar derneği var. Biz de neden Muğla’da bu olmasın dedik. Neden başka kulüplerin taraftar dernekleri ve toplulukları var da Muğla olarak biz im olmasın dedik. Aslında birçok takımdan çok çok üstünüz. Bu düşüncelerle Muğlaspor 48 Gençlik Taraftarlar Derneği adı altında derneğimizi kurduk.

DERNEK ÜYESİ OLARAK SAYINIZ KAÇ KİŞİ

Ekrem Abi bizim sayımız öyle karşıdan görüldüğü gibi değil. Bizim sayımız yaklaşık 200 kişi civarında.  Muğla’nın ileri gelenleri, abilerimiz ve büyüklerimizden de üyelerimiz var. Böyle bir derneğe sahip olmak bizi gururlandırıyor. Başkanımız Zülfikar Türedi ve onun yolunda adımlarımızı sağlam atarak derneğimizin çalışmalarını sürdürüyoruz.

DERNEĞİN SIKINTILARI VAR MI? SİZE KİMLER SAHİP ÇIKIYOR VE DESTEK OLUYOR?

Dernek olarak kocaman bir aileyiz. Çok önemli sıkıntımız yok. Tabi sıkıntı ve eksik olmaması mümkün değil. Öncelikle bizim otobüse ve kendimize ait dernek binasına ihtiyacımız var. Bu sıkıntılarımızın giderilmesini talep ediyoruz. Bugüne kadar gittiğimiz deplasmanlarla ilgili otobüs sıkıntısını Zülfikar Türedi başkanımızın ve belediyelerimizin desteği ile hallediyoruz. Ayrıca Muğla’da geçimini sürdüren işadamlarımız ve şehrimizin ileri gelenleri, bize destek oluyorlar. Ben Muğlaspor 48 Gençlik Taraftarlar Derneği tribün lideri olarak bize destek olanlara çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca bizim gençlerimize Muğlaspor sevgisi aşılama gibi bir düşüncemiz var. Yani Muğla bölgesindeki gençlerimize Muğlaspor sevgisini aşılamamız şart.

Bununla birlikte mahallelerimizin okullarında Muğlaspor’u anlatmak istiyoruz.

Belediye başkanlarımızdan, ilimizde görev yapmakta olan üst düzey bürokratlarımızdan gençlerimizi aynı çatı altında toplayacak dernek binamız ve otobüs alma konusunda bize gerekli derecede yardımcı olmalarını itiyoruz. Eğer bu konuda yardım edilirse Muğlaspor ve Muğla’ya büyük katkı sağlayacağımıza inanıyorum.

GENEL KURULUNUZ NE ZAMAN ?

Muğlaspor 48 Gençlik Taraftarlar Derneği’nin 4 Ocak 2019 Cuma günü saat 17.00’da Zülfikar Türedi başkanlığında olağan genel kurulumuz yapılacak. Tüm Muğlalıları ve Muğlaspor sevenlerini genel kurulumuza davet ediyorum.

Biz genel kurulda misafirlerimizi ağırlamaktan onur ve gurur duyacağız.

MUĞLASPOR İLK DEVREDE NASILDI?

Takımımızın sezonun ilk devresini iyi bir yerde tamamladığına inanıyoruz. Dernek üyeleri olarak maçlarda takımımızı canla başla destekliyor ve bu görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz.

MUĞLA GENÇLERİNE MESAJINIZ VAR MI?

Öncelikle şunu bir kez daha belirteyim. Biz Muğlaspor’a destek olmak, Muğlaspor’u sevmek, sevdirmek için kurulmuş bir derneğiz. Özellikle halkımızdan ve gençlerimizden derneğimize üye olmalarını ve Muğlaspor’u benimseyerek maçlarda desteklemeleri ve maçlarda takımımızı asla yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Gençlerimiz doğup büyüdükleri ilin takımına sahip çıkmalıdırlar. Derneğimize üye olmalıdırlar. Biz takımımıza ve kulübümüze sahip çıkıp destek oluyorsak bunu hep birlikte yapmalıyız. Yani bizim yaptığımızı bu ilde yaşayan herkes yapmalı.  Ben tekrar tekrar tüm gençlerimizi derneğimize üye olmalarını aynı çatı altında bir araya gelmemizi önereceğim. Gençler lütfen bizim aramıza katılın ve derneğimize üye olun.

DİĞER HABERLER