Yeni eğitim öğretim yılı Eylül'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında eğitim öğretim sürecine ilişkin milyonlarca öğrenci ve velinin beklediği duyuruları yaptı. Okulların yazın açılıp açılmayacağını merak eden öğrenciler ve velilerin beklediği sorular cevap buldu.

Haber Merkezi

Milyonlarca öğrenci ve aileleri ile eğitimcilerin merakla beklediği açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, 13 Mart'ta kapanan okulların bu yıl fiili olarak eğitim-öğretim dönemine tekrar açılmayacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki Eylül ayında başlayacaktır." Dedi.

Mart ayında öne çekilen ara tatilin yapılmasının ardından başlayan uzaktan eğitim devam ediyor. 11 Mayıs'ta başlayan normalleşme sürecinin ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Uzaktan eğitim süreci, 2019-2020 eğitim öğretim yılının son günü olan 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek." denildi.

DİĞER HABERLER