MUĞLASPOR’DA GÜN BUGÜN


MUĞLASPOR’DA GÜN BUGÜN

Evet TFF’nin hazırladığı Programa göre  TFF 3.lig 2.grupta 12.hafta maçları yarın değil bugün oynanacak.

Ne güzel yaklaşık iki hafta aradan sonra bir kez daha Atatürk Stadyumunda ve Muğlaspor’un peşinde olacağız.

Yalnız bir durum var. Maç bugün saat 13.30’da başlayacak. Onun için artık eski maç başlama saati alışkanlığı ortadan kalksın. Bu günkü maç Saat 13.30’da başlayacak.

Şimdi gelelim bugünkü maça. Rakibin durumu ortada. Ben Muğlaspor üstün bir takım dediğim zaman sanki kıyametler kopuyor.

Şimdi bu durum neden böyle oluyor biliyor musunuz. Biz artık yıllardır bir avuç taraftar önünde oynamaya alışmışız. Oysa rakipler en az 7-8 bin taraftar önünde oynuyor.  Muğa’daki maçın geliri o maçın giderini zar zor karşılıyor ki üstüne maddi para kalsın.

Oysa Muğlaspor’un  bu konuda geçmişi oldukça parlak bir takım. Biz 2.ligde iken bu takım en az 6-7 bin taraftar önünde oynardı. Maç saatinden 2 saat önce  Muğla’nın cadde ve sokaklarından  insanlar oluk oluk maçlara akardı.  Tribünler tıklım tıklım dolduğu gibi insanlar maçı ayakta seyrederdi hatta zaman zaman ayakta bile duracak yer bulunmazdı.

Şahsen ben o günleri çok özledim ve o günleri arıyorum. İşte Muğlaspor’un rakipleri şimdi bu durumda.

Muğlaspor’un bugün karşılaşacağı rakibi Van takımı halen 17 puana sahip ve puan cetvelinde 7.sırada, Muğlaspor İse 11 maçta topladığı 16 puan ile 8.sırada. Yani iki takım puan cetvelinde komşu. Fakat bu günkü maç sonunda kazanan takım olursa daha üst sıralara tırmanacaktır.

Muğlaspor’un bu sezon geçmişine baktığımız zaman 11 maçta 4 galibiyet, 3 beraberlik var.

Bu günkü rakip Van BŞ Belediyespor ise 5 galibiyet 2 beraberlik elde etmiş. Şimdi Muğlaspor bugünkü maçı mutlaka kazanmalı.

Muğlaspor son zamanların şanssız takımı çünkü, takımda bir çok futbolcu sakat  ve cezalardan dolayı yer almadı. Egemen hocanın bu yönde zaman zaman zorlandığı oldu ama Allahtan gençlerimiz taş gibi.

Bu günkü maç öncesi kadroda şayet bir eksiklik görülüyorsa bunun sorumlusu yönetim kurulu değil Muğla’dır. Çünkü Muğla bugüne kadar yeterince takımına sahip çıkıp destek olmadı.

İlgisizlikten ve desteksizlikten dolayı yönetim kurulu üzgün. Teknik kadro üzgün, futbolcular üzgün. Nedense birçoğumuz 15 günde bir 2 saatimizi Muğlaspor’a ayıramıyoruz.

Oysa bu takımın her zaman Muğla’nın desteğine ihtiyacı var.

İnşallah bugün Muğlaspor hak ettiği ilgiyi görür ve sahadan galibiyetle ayrılır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI