ALTYAPI KONUSU !..

ALTYAPI  KONUSU !..

Bugün yine her zamankinden daha çok Muğlaspor'luyuz. Çünkü Muğlaspor'da bugün seçimli olağanüstü genel kurul yapılacak.
Bilindiği gibi Muğlaspor'da olağanüstü genel kurul geçtiğimiz Perşembe günü yapılacaktı ama çoğunluk sağlanamadığı için bu güne kaldı.
Ben diyorum ki Yönetim Kurulu için aday var, yönetim kurulu için liste hazır artık bırakalım şu erteleme işini ve genel kurul ertelenmesin ve genel kurulda göreve gelecek insanlar bir hafta daha çok süreyle, daha çok işine baksın.
Yarın Muğlaspor'da güneş daha güzel doğacak çünkü genel kurulu tamamlanmış yeni yönetimi belirlenmiş bir kulübe sahip olacağız.
Önceki gün Muğlaspor'dan yazılı bir açıklama geldi. Benim bazı soracağım sorularım için telefonunu açmayan Haluk Beyimoğlu bu kez geniş bir açıklama göndermiş. Açıklamanın hepsini dünkü sayımızda haber olarak yayınladık.
Şimdi Başkan dünkü yazısında bizim son zamanlardaki alt yapı ile yazılarımıza ve yaptığımız röportajlarda, röportaj sahiplerinin alt yapı ile yazılarına alınmış gibi görünüyor.
Çünkü yazılı açıklamasında diyor ki  “Takımın alt yapısından Profesyonel takıma futbolcu kazandırılmıyor eleştirilerine katılmıyorum. 
Tüm Türkiye'deki takımları incelediğimizde alt yapıdan kaç tane futbolcu mücadele ediyor?
Kısıtlı alt yapı imkanları ile ne kadar bu işe yatırım yapılabiliyor?
Esas düşünülmesi gereken konu budur” 
Kısıtlı imkân olabilir. Ama bende diyorum ki imkân kısıtlı diye alt yapıya önem verilmeyecek mi? 
Başkan açıklamasına devam ediyor açıklamasının bir bölümünde aynen şöyle, “Bu konuda çok haksız eleştirilere maruz kalıyoruz.” 
Başkanı rahatsız eden yazılar için isim verilmemiş ama bu söz büyük bir olasılıkla bana geliyor. Bendim dışımda Muğlaspor alt yapısı ile ilgil yazı yazan yok.
Bakın başkan yazılı açıklamasına nasıl devam etmiş; “Örnek vermek gerekirse son dönemde bizim kulübümüzden yetişen 1. Lig futbolcusu Ozan Sol'a bugün teklif etsek Muğlaspor şartlarında oynar mı? Bu kutsal yeşil beyaz formayı giyen herkes bizim için Muğlalı ve Muğlaspor'ludur. Biz bu tür eleştirilerden çok rahatsız oluyoruz “ deniliyor.
Bende diyorum ki; Ozan Sol Muğlaspor'dan  gideli kaç yıl oldu?   
Niye Ozan'dan sonra yetişen futbolcuların isimlerinden bahsedilmiyor? 
Burada Taylan Antalyalı'da var.  Hani Muğlaspor'un  son dönemde Ozan'ın dışında yetiştirdiği isimlerden de bahsedilse daha iyi olmaz mıydı? 
Bu isimler kimler ve nerede? 
Haluk bey kardeşim açıklamasına devam ediyor ;
“Tüm Türkiye'deki takımları incelediğimizde alt yapıdan kaç tane futbolcu mücadele ediyor? Kısıtlı alt yapı imkânları ile ne kadar bu işe yatırım yapabilir? Esas düşünülmesi gereken konu budur”
Başkan açıklamasının son bölümlerinde de “Alt yapı takımlarımızda oynayan bütün futbolcularımız mercek altında. Burada yetişen futbolcularımız ileride tabii ki bu formayı başarıyla terletecek” diyor
Bende diyorum ki 
“Keşke. Acaba o günleri görürmüyüz. 
Madem öyle hadi biraz çabuk olalım ve gelecek sezon şu işi halledelim. Gazete olarak sonuna kadar böyle bir projenin arkasında destekçisi olacağız. Yeter ki uygulamaya konulsun”. 
Kardeşim ben Muğlalıyım ve Muğla'da yaşıyorum. Benim mezarlık yerim bile Karadağ'ın dibinde eğer dışarıda ölürsem bile benim cenazem Muğla'ya gelecek ve Muğla'ya gömülecek. Beni diğer iller ve diğer takımlar hiç ve hiç ilgilendirmez. Beni Muğlaspor ilgilendirir ona bakarsak aynı durum Süper lig takımları için de söz konusu. Örneğin sık sık ne diyorum; yabancı futbolcular yüzünden Türkiye'de futbolcu yetişmiyor diye eleştiriyorum ve yabancı futbolcu transferi ya yasaklansın ya de sayısı azalsın diyorum. Kötümü ediyorum?
Biz Muğla olarak 7-8-10-11 tane dış transfer yapmaya alışkın değiliz ve o kadar transferi maddi olarak kaldıramayız. Çünkü o kadar transfere paramız yetmez. Paramız yok. Yaparsak bile borç içine gireriz. Borcumuz kat kat artar. Bu konuda yazdıklarım, B.Adnan'ın alt yapı konusundaki sözleri sizleri neden rahatsız etsin ki? 
Ne diyor B. Adnan “Kulüpler borç batağı içinde, kulüpler her yıl iki futbolcu yetiştirip 400'er den toplam 800 bin lira para kazanmalı” diyor. Yalan mı diyor? 
Bu insanları neden rahatsız etsin ki? Daha teşekkür edilmesi lazım gelmez mi?
Şunu da söyleyeyim. B.Adnan'ın Muğlaspor'a gelmeye de niyeti yok. Sakın yanlış algılamayın B.Adnan'ın isteği Muğla takımlarının başarılı olması.
Adam Galatasaray gibi bir kulüpte çalıyor ama içinde Muğla'lılık ruhu taşıyor  Muğla'nın takımlarına, Muğla'nın gençliğine sahip çıkıyoruz peki kötümü ediyoruz?
Biz burada, yani Muğla ilinde hep birlikte yaşıyorsak birbirimizin iyi gününde de kötü gününde birlikte olacağız. Biz birbirimizle her zaman dost olmak, kardeş olmak zorundayız.
Onun için hiç böyle olumsuzluklara gerek yok. 
Belki bana da söylenmemiş olabilir ama benim tahminim benim dışımda bu tür konulara eğilin pek fazla kimse olmuyor.
Biz o yazıları yazarken kimseyi karşımıza alıp zıt düşmek için değil Muğla'nın ve Muğlaspor'un menfaatleri için yazıyoruz. 
Bir başka cevap beklediğim konu şu idi. Şuanda Muğlaspor A Takımında Muğla ve bölgesinden kaç futbolcu var? Alt yapıdan yetişen kaç futbolcu var ve bunlar kimlerdir.? 
Yine tekrar ediyorum. Muğlaspor alt yapısından beklediğimiz sayıda futbolcu  ye…tiş…mi…yor.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
GERİT…GERİT… haberi

GERİT…GERİT…

GERİT…GERİT… Muğla ili olarak ormanlık bir alana sahibiz. İlimizin yüzde altmış yedisi Ormanlık alanlarla kaplı olmasıyla bilinirdi ama yana yana bu miktar son olarak nerelerde bilmiyorum. Her yıl Türkiye genelinde çok sayıda Orman yangını çıkıyor. ...
GERİT…GERİT…
GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY haberi

GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY

GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY Dün gerçekten de Muğla Devrim Gazetesi için büyük bir gündü. Çünkü Gazetemiz sahibi Ünal Türkeş’i dün toprağa verdik. Dün kü yazımda da bahsetmeye çalışmıştım. Bir süre önce bir rahatsızlığından dolayı hastaneye yatırılan ...
GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY
 ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİ haberi

ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİ

 ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİİlimizin en önemli sportif kuruluşlarından birisi olan Muğla ASKF’da yönetim kurulu başarılı çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz salı günü Muğla ASKF’da olağan genel kurul günüydü. Bir hafta önce çoğunluğ ...
ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİ
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR haberi

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR Amatör ve alt yapı futbol lig takımları ile İlimizdeki sportif tesislerde yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmelere sık sık değiniyoruz. Ancak son zamanlarda ilimizde sportif açıdan önemli gelişmeler kaydedildi ...
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR haberi

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR Amatör ve alt yapı futbol lig takımları ile İlimizdeki sportif tesislerde yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmelere sık sık değiniyoruz. Ancak son zamanlarda ilimizde sportif açıdan önemli gelişmeler kaydedildi ...
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR
YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ haberi

YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ

Evet Spor Toto 2.Ligde  sezonun son iki haftasına girdik.  Sezon gelecek hafta sonu oynanacak olan maçlarla sona erecek. Böyle bir ortamda Beyaz grup adeta bir bilmece. Kimin şampiyon olacağı, ya da kimin ligden düşeceği belirsizliğini koru ...
YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ
İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK haberi

İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK

İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK Önceki gün Muğla Atatürk stadyumundaydık. Muğlaspor ile Ankara ekibi Etimesgut Belediyespor takımları Ziraat Türkiye kupası 3.tur maçında karşı karşıya geldiler. Maç tek maç üzerinden eleme usulü olar ...
İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK
MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ haberi

MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ

MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ Evet konumuz bir kez daha Muğla’ya ve Muğlaspor’a verilen değer artık kendini göstermeli. Neden mi?, Çünkü Yallardır Muğla’da ne zaman maç oynanacak olsa günlerce önceden taraftarı dest ...
MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ
MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI? haberi

MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI?

MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI? Nihayet beklenen gün geldi çattı. TFF’nin aldığı karara göre bazı maçların hafta ortasında bazı maçların Cumartesi günü oynanması kararı gereğince Muğlaspor geçtiğimiz hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da maçın yarın değil ...
MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI?