HAK EDEN KAZANSIN

HAK EDEN KAZANSIN

Bugün Muğla futbolu önemli bir gün daha yaşayacak. 2018-2019 Futbol sezonunda BAL’da Yatağanspor ile birlikte Muğla ilini temsil edecek ikinci takımın belirleneceği Play-Off maçı bugün oynanacak.

Muğla/Menteşe Atatürk Stadyumu’nda oynanacak ve saat 15.00’da başlayacak olan Play-Off maçında Ortaca Belediyespor ile Yeni Milasspor arasında oynanacak ve maçı kazanan taraf gelecek futbol sezonunda BAL’da, kaybeden taraf ise Süper Amatör küme liginde mücadele edecek.

Muğla’da futbol git gide ağırlaşıyor. İşte bugünkü maçta bunlardan birisi.

Aslında Play-Off maçı sadece Muğla’da oynanmıyor ülkemizin bazı illerinde de bu tür Play-Off maçları oynanıyor ve oynanacak. Ancak sanırım hiç birsinde de Muğla’daki gibi heyecan yaşanacağını ve dikkatleri üzerine toplayacağını sanmıyorum.

Gelecek futbol sezonunda aramızda yeni takımlar olacak.

BAL futbolda iyi bir sektör oldu çıktı. Transferleri ve Uygulamalarına bakılırsa sanki profesyonel ligden geri kalır tarafı yok.

Yani BAL öyle kolay bir lig değil. Bir gelen memnun, birde gelmeyen memnun. Bunu Ortaca Belediyespor yakın tarihte yaşamıştı. Yeni Milasspor  geçmişte hem BAL’da ve hem de Profesyonel ligde mücadele etmişti ama o tarihlerden bugüne liglerde çok şey değişti.

BAL amatörlerin en üst ligi. Fakat Muğla Süper küme liginin de BAL’dan geri kalır tarafı yok. Onun için Kaybeden tarafın üzülmesine gerek yok.

Yani bugün kaybeden tarafın fazla üzülmesine gerek yok.

Bugünkü maç öncesi sosyal medya üzerinden yapılan değerlendirmeye bakılıra Ortaca’da durun sakin ama Milas oldukça hareketli.

Bugün ayrıca iki takımın maçları dışında taraftar açısından da ayrı bir önem taşıdığı gibi. Ayrı bir sınavdan geçecekler.

Bugün Milas Muğla’ya akacak. Sanıyorum bugün her iki takımdan yarın dört bin civarında taraftar topluluğu maçı izleyecek.

Bu tür maçlar çok zorlu geçeceği gibi en ufak bir hata kabul etmez. En ufak bir hata yapan yandı. Bir örnek geçtiğimiz sezon oynanan Play-Off maçında Yeni Milasspor Yatağanspor karşısında 2-0 galip idi. Sonra maç 2-2 oldu ve maç sonunda Penaltılar Yatağanspor’u BAL’da oynamasını sağladı. İşte bugün yine böyle bir maç olacak. Elbette benimde gönlümden geçen bir takım var sonucu oldukça merak ediyorum.

Şimdi bugün her iki ekipte Muğla, yani aynı ilin takımı. Bu tür maçlar zor olduğu kadar aynı ilin takımları arasında dostlukların devamı içinde çok önemlidir. Bugün hak eden yani iyi oynayan, az hata yapan hak eden taraf kazansın.

Her iki takımada başarılar dilerim.

VE GELELİM YARINKİ MAÇA

Artık TFF 3.ligde sezonun maçları oynanıyor. Muğlaspor yarın evinde Pazarspor ile oynayacak.

Rakip bir Karadeniz takımı. İyi bir takım. Güçlü bir kadrosu var.

Ama Muğlaspor rakipten daha tecrübeli. Muğlaspor’un buralarda oluşunun şanssızlığı maddi sıkıntı. Yeterince ilgi görmemek oldu.

Şimdi yarın Muğla Atatürk Stadyumu’nda Muğlaspor, Pazarspor ile oynayacak. Zaten Bal için Play-Off maçı da yarın Muğlaspor’un Muğla’da maçı olduğu için bugün oynanacak.

Ben olsam iki maçın oynama günlerini değiştirirdim. Demek ki bazı işler bizim istediğimiz gibi olmuyormuş.

Şimdi yarınki maç, Muğlaspor’un mutlaka kazanması gereken bir maç.

Ancak Muğlaspor’un evinde kolay maç kazanamadığı bir gerçek. Dün Ramazan Hoca’yla biraz sohbet ettik. Ramazan Hoca yarınki maç önceki ortamdan memnun ve takımdan umutlu.

Yarın Saat 15.00’da Muğla Atatürk stadyumunda başlayacak olan maçta hakem dörtlüsü; Tolga Ahmet Kalaycı, Mehmet Vargün, Cemalettin Gündoğdular ve Emre Yüksel olacak.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
GERİT…GERİT… haberi

GERİT…GERİT…

GERİT…GERİT… Muğla ili olarak ormanlık bir alana sahibiz. İlimizin yüzde altmış yedisi Ormanlık alanlarla kaplı olmasıyla bilinirdi ama yana yana bu miktar son olarak nerelerde bilmiyorum. Her yıl Türkiye genelinde çok sayıda Orman yangını çıkıyor. ...
GERİT…GERİT…
GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY haberi

GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY

GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY Dün gerçekten de Muğla Devrim Gazetesi için büyük bir gündü. Çünkü Gazetemiz sahibi Ünal Türkeş’i dün toprağa verdik. Dün kü yazımda da bahsetmeye çalışmıştım. Bir süre önce bir rahatsızlığından dolayı hastaneye yatırılan ...
GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY
 ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİ haberi

ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİ

 ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİİlimizin en önemli sportif kuruluşlarından birisi olan Muğla ASKF’da yönetim kurulu başarılı çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz salı günü Muğla ASKF’da olağan genel kurul günüydü. Bir hafta önce çoğunluğ ...
ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİ
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR haberi

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR Amatör ve alt yapı futbol lig takımları ile İlimizdeki sportif tesislerde yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmelere sık sık değiniyoruz. Ancak son zamanlarda ilimizde sportif açıdan önemli gelişmeler kaydedildi ...
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR haberi

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR Amatör ve alt yapı futbol lig takımları ile İlimizdeki sportif tesislerde yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmelere sık sık değiniyoruz. Ancak son zamanlarda ilimizde sportif açıdan önemli gelişmeler kaydedildi ...
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR
YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ haberi

YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ

Evet Spor Toto 2.Ligde  sezonun son iki haftasına girdik.  Sezon gelecek hafta sonu oynanacak olan maçlarla sona erecek. Böyle bir ortamda Beyaz grup adeta bir bilmece. Kimin şampiyon olacağı, ya da kimin ligden düşeceği belirsizliğini koru ...
YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ
İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK haberi

İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK

İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK Önceki gün Muğla Atatürk stadyumundaydık. Muğlaspor ile Ankara ekibi Etimesgut Belediyespor takımları Ziraat Türkiye kupası 3.tur maçında karşı karşıya geldiler. Maç tek maç üzerinden eleme usulü olar ...
İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK
MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ haberi

MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ

MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ Evet konumuz bir kez daha Muğla’ya ve Muğlaspor’a verilen değer artık kendini göstermeli. Neden mi?, Çünkü Yallardır Muğla’da ne zaman maç oynanacak olsa günlerce önceden taraftarı dest ...
MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ
MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI? haberi

MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI?

MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI? Nihayet beklenen gün geldi çattı. TFF’nin aldığı karara göre bazı maçların hafta ortasında bazı maçların Cumartesi günü oynanması kararı gereğince Muğlaspor geçtiğimiz hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da maçın yarın değil ...
MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI?