İŞTE BU KADAR “BÖYLE GİDERSE MUĞLASPOR’U KİMSE TUTAMAZ”

İŞTE BU KADAR

“BÖYLE GİDERSE MUĞLASPOR’U KİMSE TUTAMAZ”

Malum Muğlaspor oynadığı Diyarbekirspor maçı üzerinden bugün 3 gün geçti ama maçta yaşanan güzellikler Muğla’da konu olmaya devam ediyor.

Yazık oldu, şöyle veya böyle bu maçı kaçıranlar (Muğlaspor-Diyarbekirspor maçından söz ediyorum)hayatlarının en güzel maçını kaçırmış oldu.

Şimdi bu maç öncesine dönmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta ortasında eski teknik direktörümüz Ramazan silin Muğlaspor’dan istifa ederek görevinden ayrılmıştı.

Ramazan Hoca’nın gidişinden sonra yeni teknik direktörlük için kimimiz şu, kimimiz bu dedi. Ama şu ana kadar henüz resmi olarak kimse ile anlaşılamadı.

Ben bu yönde öyle tahmin ediyorum ki ya hiçbirimizin aklından gönlünden geçmeyen sürpriz bir isim ile veya hepimizin çok yakından tanıdığı bir isim Muğlaspor teknik direktörü olarak karşımıza çıkacak.

Ama ben olsam hiç uzaklara gitmem. Takımı son maça hazırlayan Erdinç Pala‘ya haydi aslan yol senin der geçerim. Burada dikkat edin ben olsam diyorum. Fakat bu yönde esas kararı yönetim verecektir. Yönetimin de kararına saygımız sonsuz olacaktır.

Şimdi Artık Ramazan Hoca yok. Peki, Muğlaspor’da teknik kadro sıkıntısı var mı? Bana göre yok ve olmayacak. Çünkü bizim hocalarımız bize yeter zaten, bunu son Diyarbakirspor maçında gördük. Onun için yönetim kurulu eğer pek fazla tanımadığı bir isim derse hiç acele etmemeli, düşüne düşüne karar vermeli.

Ne demiş Ramazan Hoca giderken “ben bu takımda taze kan istiyorum. Kan değişikliği olmalı”

Şimdi bakın Ramazan Hoca bana göre başarılı bir teknik adam idi. Eski hocamızın kan değişikliğine aynen katılıyorum. Fakat bu tür değişiklikler lehimize olmalı.

Diyarbekirspor Muğlaspor’a kolay ve uğurlu gelen bir rakip.

Zira Muğlaspor geçtiğimiz sezonda aynı takımı oldukça rahat yenmişti.

Muğlaspor Diyarbekirspor karşısında mükemmel bir futbol ortaya koyduğundan söz etmiştik.

Gerçekten de Muğlaspor maç boyunca bitmek bilmeyen enerjisini ortaya koyarak büyük bir beğeni kazandı.

Muğla’da bu tür hızlı futbol ortaya koyarak 90 Dakika boyunca sahada basmadık yer bırakmayan Muğlspor’lu futbolcuları kutluyorum.

Bu arada Buradan Süper ve 1.lig kulüplerine seslenmek istiyorum. Transferde sakın Muğlaspor’u unutmayın. Gelin Muğlaspor kalecisi Barış’ı defans futbolcuları Mustafa ve Polat’ı alın gidin. Bu genç arkadalar sizlerin getireceği veya transfer edeceği yancılardan çok çok iyidirler.

Lütfen artık biraz da kendi ülkemizin futbolcularına sahip çıkın ve onları dikkate alınız.

Bu gençlere yazık olmuyor mu? Muğlaspor bu sezon iki üç gelecek sezonlarda daha çok futbolcuyu Türk futboluna yetiştirecek güce sahiptir. Lütfen transferde Muğlaspor’u unutmayınız.

Öncelikle her iki takım maç boyunca Futbol kuralları çerçevesinde dostluğu ve centilmenliğin bozulmaması için oldukça özen gösterdi. Bu sebeple bana göre bu iki takıma centilmenlik ödülü verilmelidir.

Burada Erdinç Pala ve teknik kadroda yer alan tüm arkadaşlarını kutluyorum.

İyi bir takım kurmuşlar. Futbolcuların hepsini bu başarılı mücadelelerinden dolayı ayrı ayrı kutluyorum.

Muğlaspor böyle oynadığı müddetçe bileği asla bükülmez. Bunu unutmayalım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI