MUĞLA’NIN VOLEYBOLDA GELECEĞİ PARLAK

MUĞLA’NIN VOLEYBOLDA GELECEĞİ PARLAK                                                      

 Sporda futbol dünyada en çok İlgi gören branş olduğu için birçok sporseverimiz tutturmuş futbol diye almış gidiyor.                                                                                                                                     

Oysa spor sadece futboldan ibaret değil. Örneğin Muğla olarak salon ve su sporlarında futboldan daha ileriyiz.                                                                                                                                            

Fakat bu konuda sorumluluk sadece sizlerde değil, biraz da bizde. Çünkü sizleri  bu konuda yeterince bilgilendiremedik.                                                                                                                                      

Muğla olarak Voleybol Profesyonel ligde futboldan da ileriyiz. Muğla olarak Futbol Profesyonel liglerde  2.ligde bir, 3.ligde bir olmak üzere toplam 3 takımımız bulunuyor.                                                                                                                    
Basketbol 2.ligde iki takımımız var. Ormanspor ve Fethiye Belediyespor                                                                                   ve şimdi geliyoruz voleybol’a. Voleybol 2.ligde ise erkeklerde 4, bayanlarda 2 olmak üzere toplam 6 takımımız var. Şimdi bu yazıyı yazdığım zaman Voleybolda takımlarımızın genel durumuna geçmeden önce bir memnuniyetimi dile getirmek istiyorum. Bilindiği gibi Voleybol sadece il temsilcileri ile idare ediliyor ve il temsilcileri tek başlarına çalışıyor. Ne yönetim kurulu var ne de diğerleri.  Allah ne verdiyse kendime versin misali her şey il temsilcilerine bağlı ben şimdi bunlardan sadece 3 kişiden bahsedeceğim. Alaittin Varol, Ali İnan ve Ümit Zafer Dokucu. Ümit hoca ile yeterli diyalog  kuramıyoruz ama Bir Alaittin Varol, Bir Ali İnan basın olarak bizlerin her zaman iç içe olduğumuz isimlerdi. Yani Voleybolda temsilci açısından üç kardeş kazandım.                                                                                                         Elbette Voleybol çok geniş bir camia bu yönde çok dostum var. Çok kardeşim var ama ben bunlardan sadece il temsilcisi açısından son üç il temsilcisi için söz ettim. Ali İnan kardeşimle halen ilişkilerim kardeşçe devam eder.                                                          

 Alaittin ağabey ile de öyle, ama nedense Ümit Zafer hocamın ben alo demeden bir güne gün bana Alo deyip te şu şöyle, bu böyle dediğini görmedim. Ama önemli değil benim kendisine sevgim her zaman sonsuzdur.                                                                                                 

Voleybol il temsilcileri benim her zaman çalışmalarını takdirle izlediğim isimler olmuştur. Bir örnek voleybolda ne zaman bir gece yapılsa o salon talkım tıklım dolar o kalabalığı oraya çekmek gerçekten de kolay iş değildir. Allah hepsine de sağlıklı ve mutlu uzun ömürler versin.                                                                                                                                                                                                                                           
      
Şimdi gelelim bu takımlarımızın isimlerine ve merkezlerine.Muğla olarak Profesyonel Voleybol 2 ligde halen  Erkeklerde 4, bayanlarda iki olmak üzere toplam  6 takımımız var.  Bayanlarda İki takım(Bayanlar 2.ligde)                             

 Birisi Marmaris Akademi ve diğeri ise Bodrum Doğuşspor, gelecek sezonlarda ben bu iki ilçeden de çok takım bekliyorum. Çünkü bu iki ilçemiz Muğla’nın  spor ana damarı durumunda.                                                                                              

Şimdi İlimizi Voleybol Profesyonel 2.ligde temsil eden erkekler kategorisine gelelim.                                                                                                           
MERKEZ MENTEŞE BELEDİYESPOR                                                                                                  

 Muğla İlinin Erkeklerde 2.ligde toplam 4 takımı var. Birisi Menteşe Merkez Belediyespor. Hem de Menteşe ilçe merkezinde  ama maçlara bakıyoruz insan sayısı çok az. Eğer Bahattin başkanım veya bu takımın diğer ilgilileri basın ve diğer haber kaynaklarıyla daha çok iç içe olurlarsa gelecek maçlarda durum böyle olmaz.                                                                                                    

KÖYCEĞİZ GÖL VE GENÇLİKSPOR                                                                                

Köyceğiz  Göl ve Gençlikspor. Köyceğiz ilçemizin sporda son yıllarda atılıma geçtiğini memnuniyetle takip ediyorum. Köyceğiz Belediyespor futbol Süper amatör küme liginde ve okul sporlarında hentbolda ileri bir durumda. Köyceğiz ilçemiz voleybolda öyle bir takım kurmuş ve mücadele etmiş ki işte o takım bugün 2.ligde Köyceğiz Göl ve Gençlikspor bu haftayı maç yapmadan grubunda  bay takım olarak geçirecek.                                                                         

 MİLAS BELEDİYESPOR                                                                                                      

Takip ettiğim kadarıyla Milas’ta spora büyük emekler harcanıyor.  Nasıl ki Muğla Büyükşehir Belediyespor  ve Menteşe Belediyespor takımlarının zaman zaman başarılarından söz ediyorsak  Milas Belediyespor’da öyle. Milas Belediyespor voleybol erkek takımı grubumda halen lider. Şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi. Dilerim bu sezon bu başarıyı yani şampiyonluğu göğüslerler.                                                                                                                                       SEYDİKEMER BELEDİYESPOR                                                                                         

Seydikemer Muğla ilinin en son ve en yeni ilçesi. Seydikemer böyle bir ortama sahip olmasına rağmen tam bir spor aşığı bir ilçemiz. Spora yatırımların semersini futbolda ve voleybolda fazlasıyla görmüş durumda.  Amatör futbolda halen sper amatör küme liginde mücadele etmekte olan Seydikemer Belediyespor voleybolda 2.Ligde mücadele ediyor ve Seydikemer dün kendi evinde şampiyon adaylarından  Saınt Joseph ile mücadele etti.                                                               

Ben burada tüm takımlarımıza başarılar ve profesyonel ligdeki takım sayısının daha da çoğalmasını diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI