ŞAMPİYONU DERBİ MAÇLARI BELİRLER

ŞAMPİYONU DERBİ MAÇLARI BELİRLER

Beklenen gün geldi. O da oldu. Yıllardır Türk futbolunun lokomotifi durmandaki Süper Ligde yeni sezon maçları da belli oldu.

Süper ligde yeni sezon maçları 12 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak. Yani bir ay sonra Kimisi Beşiktaş, Kimisi Fenerbahçe, kimisi Galatasaray diyecek, kimileride bir aşka takımı şampiyon osun isteyecek. Ama Süper ligde şampiyon olmak hiçte kolay değil.

Süper lig ile geçtiğimiz sezon önceki tahminlerim harfiyen tuttu. Yeni e

Sezon ise sadece ligin geçtiğimiz sezondan daha da zorlu geçeceğidir.

Şimdi yeni sezon fikstürüne bakıyoruz.birbirinden güçlü ve zorlu takımlar.

Süper lig sezon olarak geçtiğimiz yıllardan isim olarak daha da değişik Başlayacak. Liglerimizin yeni sezonu  Lefter Küçükandonyadis Futbol sezonu  oldu. Şimdi bakın yeni sezonda süper  ligimizde 3 fakım yeni takım olarak karşımıza  çıkacak. BŞ Bld.Erzurumspor,  Çaykur-Rizespor ve MKE Ankaragücü takımları. Bu 3 takımdan ikisine yeni demek pek doğru olmaz.  Çünkü bir MKE Ankaragücü bir Çaykur Rizespor daha önce Süper ligde oynamışlardı. Süper ligde BŞ Bld.Erzrumspor’u ilk kez görüyoruz.

Şimdi Süper ligde Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi takımlar hep gözde olmuştur.Çünkü bu takımların yaptıkları her çalışma,  yaptıkları  her uygulama dikkatlerden kaçmıyor.Bununda en büyük nedeni süper ligden çok şampiyon olmalarıdır. Bu Takımlar sayesinde Dünyanın dev ismi futbolcuları ülkemizde görebiliyoruz.

Göreceğiz ki büyük bir  ihtimalle bu sezonun şampiyonu da bu takımlar arasından çıkacaktır.

Sezona girerken takımlara bakıyoruz. Yine transferler gündemde. Karşı  çıktımız yabancı futbolcu transferi her zaman olduğu gibi ine transfer gündeminin ilk sırasında şu ana kadar yabancılardan gelenler oldu, gidenler oldu, gelecekleri gündemde olan isimler var ama şu bir gerçek gelen gideni aratıyor. Hiç parayı düşünen yok.

Bu transferin nereden ve nasıl ödenecek? Borca girilirse bu borcun durumu ne olacak? Diye düşünenler yok. Varsa da yoksa da transfer.

Şimdi transfer dedikte aklıma geldi. Türkiye o kadar yabancı futbolcu transfer ediyor da pek, Türkiye’den yurtdışına kaç futbolcu transfer olarak gidiyor?

Demek ki sitemde bir hata var. Demek ki Türkiye’de yeteri kadar futbolcu yetişmiyor.

Nasıl yetişsin ki har tarafın yabancılar sarmış, yetişmesi gereken ve beklenen bizim futbolcularımız sundurmalarda yok olup gidiyor.

Gelelim Süper lig şampiyonluğuna

Yukarıda da belirttim. Şimdiye keder Türkiye’de ağırlıklı olara şampiyon olan

3 takım var. Anadolu’dan sadece bir tek  Bursaspor var oda bir kere nasıl olduysa olmuş.

İstiyorum ki 2018-2019 futbol sezonunda bu gelenek bozulsun ve Anadolu’dan bir takım şampiyon olsun. Ama bu transferlere bakılırsa şimdili mümkün görünmüyor. Transfer gelen giden derken  çünkü hesap ortada bu ortamda şimdiden başka takımın şampiyon olması  mümkün görünmüyor.

Süper Ligde Son çekilen Fikstüre bakıyoruz.

Derbi maçları yine gündemde. Şimdi bakın sistem üç puanlık sistem. Sezonun ilk devresinde 6 tane derbi maçı var. 6 tanede ikinci devre eder 12 maç 2 maçı çıkart kalır  10 maç 10maçta çarpı 3 eder 30 puan 10 puanını hata kaza kayıp puanı de kalır 20 puan. Bu 20 puan bırakın Türkiye Süper lig şampiyonluğunu dünya şampiyonluğunu bile getirir.

Daha önce vermiştim ama şimdi sezonun ilk devre derbi maçlarını tekrar veriyorum. Gerekirse ve siz de uygun görürseniz sizde hesabını yapabilirsiniz.

SEZONUN DERBİ MAÇLARI

12 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak olan Lefter Küçükandonyadis futbol sezonunda süper ligde sezonun derby niteliğindeki maçları şöyle,

4.Hafta 02.09.2018 Trabzonspor A.Ş-Galatasaray A.Ş,

6.Hafta 23.09.2018  Fenerbahçe A.Ş-Beşiktaş A.Ş

11.Hafta 04.11.2018-Galatasaray A.Ş-Fenerbahçe A.Ş,

13.Hafta 25.11.2018-Trabzonspor A.Ş-Fenarbahçe A.Ş

14.Hafta 02.12.2018- Beşiktaş A.Ş-Galatasaray A.Ş

16.Hafta 16.12.2018-Beşiktaş A.Ş-Trabzonspor A.Ş

SEZONUN İLK HAFTA MAÇLARI

12 Ağustos 2018

MKE Ankaragücü-Galatasaray A.Ş

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü-Trabzonspor A.Ş

Çaykur Rizespor A.Ş-Kasımpaşa A.Ş

Sivasspor-Alanyaspor

Beşiktaş A.Ş-Akhisarspor

Atiker Konyaspor-BŞ Bld.Erzurumspor

Kayserispor-Antalyaspor A.Ş

Fenerbahçe A.Ş-Bursaspor

Göztepe A.Ş Yeni Malatyaspor

YAZARIN DİĞER YAZILARI