YARIN HERKES MUĞLASPORLU OLMALI

YARIN HERKES MUĞLASPORLU OLMALI

Bugün günlerden 7 Eylül 2018 Cuma…

Yani bugün Muğla’da Muğlaspor arifesi.

Yarın 8 Eylül 2018.

Günlerden Cumartesi, yani yarın Muğlaspor’un maç günü onun için bana göre bugün Muğlaspor arifesi yarın ise Muğlaspor Bayramı.

2018-2019 futbol sezonunda TFF 3.Lig artık geçtiğimiz hafta sonu başladı. Bilindiği gibi Muğlaspor sezonun ilk maçında deplasmanda Çorum Belediyespor ile oynadı ve rahat galip gelebileceği maçtan 2-1 mağlup ayrıldı.

Şimdi sezonun ilk maçını puansız kapattık. Yarın sezonun ikinci, Muğlaspor’un evindeki maçı Pazar günü değil yarın oynanacak.

Maç günü bana da çok garip geldi, çünkü biz yıllardır hep Pazar günlerine alışmıştık. Ancak bu kez öyle olmadı. TFF maçınız Pazar günü değil Cumartesi günü oynanacak dedi. Bu sebeple Muğlaspor’un Karacabey Birlikspor ile yapacağı maç Pazar günü değil yarın oynanacak.

Yarın Muğlaspor ve Muğla sevdalılarına çok büyük iş düşüyor. Yarın hepimiz Atatürk Stadyumunda olmalıyız.

Muğla’dan Levent Bostancı kardeşimiz tek başına Muğlaspor taraftarı olarak Çorum’a gitti.

Levent Bostancı Çorum dönüşünde Çorum Belediyespor maçında gördüğü Muğlaspor’u anlattı. Muğlaspor genç ve koşan yorgunluk nedir bilmeyen bir yapıya sahip olarak mücadele etmiş.

Levent’e göre Muğlaspor Çorum’daki maçta ortaya koyduğu futbol ile çoktan şampiyon adayı takımlar arasında yerini almış bile.

Ancak Muğlaspor’da eksikler var.

Bu eksiklerin giderilmesi zaman alacak olabilir ama mutlaka giderilmesi gereken eksikler.

Ancak yönetim ve teknik kadroya göre eksik meksik yok. Muğlaspor’da önceden planlandığı gibi her şey yolunda yani tıkırında.

Muğlaspor’da yıllardır bir türlü tedavi edilemeyen bir hastalık var o da maddi sıkıntı yani sıcak para akışı. Aslında bu sorun sadece Muğlaspor’un başında değil. Bu sorun artık Türk sporunun sorunu. Taraftar takımına yeteri kadar sahip çıkmayınca böyle oldu

Fakat Muğla’daki sorun daha değişik ve başka. Muğla’da muhalefet olanlar var. Bu kesimin işi gücü kapı kapı dolaşarak Muğlaspor’u kötülemek yönetimde kimler olursa olsun hiç önemli değil onlar için önemli olan sadece kendi istekleri olsun.

Muğlaspor’a maddi olarak hiçbir faydası olmayan bu kesim sadece ve sadece kendi dedikleri olmadığı için yönetimler ve herkesi suçluyorlar.

Artık bu kesimi çoktandır hiç dikkate almıyorum. Kendileri konuşup, kendileri dinliyor. Adamlar süper ligden yıldız futbolcu istiyor.

Bakın diyorum ki o futbolcu Muğlaspor’a kaç liraya mal olur. Bu kulüp nasıl idare ediliyor biliyor musunuz? Diyorum. O zaman da alamayacaklardı ne diye gelmişler. Bir tutturmuşlar “ne diye gelmişler” bu sözde almış başını gidiyor. Hiç kimse alt yapıdan ve gençlerden konuşmuyor. Varsa da yoksa da yüksek rakamlı futbolcu gelsin de ne ve nasıl olursa olsun. Muğlaspor’un borcu yükselmiş nasıl ödenecek? Hiç önemli değil.

Fakat bu işin bir roconu var. O roconu elde etmek için, herkes takıma sahip çıkacak. Maddi olarak destek olacak. Adamlar bırakın destek olmayı daha destek olacaklara karşı çıkıyor gibi bir tavır içinde o zaman maddi destek için yardım adresleri belli. Neyse konuyu dağıtmayalım ve yarına gelelim.

Yarın Muğlaspor’un Muğla’daki yani evindeki rakibi Bursa ekibi Karacabey Birlikspor bu maç mutlaka kazanılması gereken bir maç. Muğlaspor bu maçı kazanmalı. Muğlaspor’da taraftar, futbolcular teknik kadro daha doğrusu hepimiz galibiyet istiyoruz ama sporda bazen isteklerimiz olmuyor.

Geçen günü kulüp başkanı Erol Bey ile maçı konuştuk. Erol Bey de benim gibi aynı düşüncede diyor ki bize taraftar desteği şart.

Bunu mutlaka sağlamalıyız. Destek olmadığı sürece bu kulübün destekçilerdi sayılı ve belirli olduğu müddetçe bu takımdan şampiyonluk falan beklenmesin.

Kardeşim verdiğin kadar bekleyeceksin. Vermiyorsan o zaman kapı kapı dolaşıp onu bunu kötülemeyeceksin.

Yarın özellikle işyeri sahiplerine büyük iş düşüyor. İşyerlerinde çalışanlara maça gitmek isteyen varsa gidebilir demek Muğla için en iyisi demektir. Yarın bu yönde Muğla’ya çok büyük iş düşüyor.

Yarın sadece Menteşe değil, Muğla’nın tüm ilçeleri, tüm mahalleleri, daha doğrusu Erol beyin dediği gibi geçimini  Muğla İl genelinden sağlayan, Muğla’nın havasını soluyan nefesini teneffüs eden herkese Muğlaspor’a destek için çok büyük iş düşüyor.

Bu sebeple yarın mutlaka ve mutlaka Muğlaspor’a sahip çıkıp destek olmalıyız.

Muğlaspor gelecek hafta sonu 16 Eylül 2018 Pazar günü Ankara’da Ankara Adliyespor ile mücadele edecek.

Haydi Muğla görelim bakalım yarın ne kadar destek olacak?

YAZARIN DİĞER YAZILARI