YATAĞAN, TAKIMINA SAHİP ÇIK


YATAĞAN, TAKIMINA SAHİP ÇIK

Uzun zamandır Yatağanspor ile ilgili bir şey yazmadım. Bunun sebebi Yatağanspor’u ihmal ettiğim veya unuttuğumdan için değil. Yuğunluktan.  

Yatağanspor’da ilk olarak teknik kadro değişti.

Yatağanspor eski teknik direktörü Yiğit Yurtaydın’ın istifasıyla başladı süreç. Yiğit Yurtaydın sanki bugünkü ortamı önceden görmüş olacak ki takımdan ayrıldı gitti. Yatağanspor’da Yiğit’in yerine Cihan Bulut geldi.

Cihan hoca’nın da kulüpte bugünkü başarısızlık ve ilgisizlik ortamını daha fazla kaldırabileceğini sanmıyorum. Çünkü Cihan Bulut gibi bir isim ‘yeter artık’ diyecektir.

Yatağanda bir başka önemli değişiklik belediyede yaşandı. Yatağan’ın Belediye Başkanı H.Haşmet Işık yeni dönemde aday gösterilmedi.

Yatağan yeni belediye başkanı kim olursa olsun işe Yatağanspor’dan başlayacaktır. İlk önce futbolcu alacakları sıfırlanmalı ve daha sonra Yatağanspor’da eskisi gibi birlik beraberlik sağlanmalıdır.

Bakın Yatağanspor iki hafta üst üste deplasmana çıktı. İkisinde de mağlup oldu. Yatağanspor bu deplasmanlara hazırlanırken alacakları ödenmediği gerekçesiyle bazı futbolcular antrenmanlara çıkmadı. Bir de bu duruma sakat ve cezalılarda eklenince işin içinden

çıkılmaz bir hale gelindi.

Bir takım ne kadar kötü olursa olsun, bir takımda ne kadar eksik olursa olsun, Manavgat Belediyespor deplasmanından 8-1 mağlup dönmez. Eğer dönüyorsa bir yerlerde eksiklik var demektir ki bunu da düzeltmek yönetime düşer.

Cihan Hoca ne zaman ağzını açsa, mutlaka birlik ve beraberlik mesajları veriyor. Zaten Yatağanspor’da birlik ve beraberliğin olmadığı takımın elde ettiği sonuçlardan belli.

Eğer bu takımın küme düşmesine göz yumulacaksa o zaman diyecek bir şeyimiz yok. Yatağan ilçesi ve Yatağanspor bu çekilen çilelere ve yaşanan sıkıntıları hak etmiyor.

 

 

Daha birkaç hafta önce ligde fırtınalar estiren bu takıma ne oldu? Şimdi bu konuyu tüm Yatağan kendi kendine sormalı ve kulübüne maddi ve manevi anlamlarda destek olması. Biliyorsunuz düşenin dostu olmuyor. Allah bu durumu kimseye yaşatmasın.

Haydi Yatağan kulübüne  ve takımına sahip çık.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI