YATAĞANSPOR’U VE YENİ MİLASSPOR’U KUTLUYORUM

YATAĞANSPOR’U VE YENİ MİLASSPOR’U KUTLUYORUM

Geçtiğimiz Cumartesi günü Muğla Atatürk Stadyumunda çok güzel bir maç izledik. Maçta önce futbola, daha sonra da penaltılara ve bunlarla birlikte heyecana doyduk.

Burada sahada çok güzel mücadele örneği sergileyen Yatağanspor ve Yeni Milasspor takımlarını candan kutluyorum.

Maç sebebiyle Yatağan ve Milas adeta Muğla’ya aktı. Maçı her iki ilçeden çok sayıda binlerce sporsever ayakta izledi. Takımlarını yalnız bırakmadıkları için saha içinde futbolcuları ve taraftarları, maçtan sonra dostane tutum ve davranışlarından dolayı spora için örnek davranışlar sergileyen Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı da ayrıca kutluyorum.

Gerçekten de çok önemli bir maçtı. Bu güzel maçta geçtiğimiz sezon Bal’da mücadele eden Yatağanspor ile Muğla Süper amatör küme ligi şampiyonu Yeni Milasspor takımları karşı, karşıya geldi.

Maçı kazanan taraf gelecek sezon Bal’da, kaybeden taraf ise Süper amatör küme liginde mücadele edeceği için maç çok önemliydi.  Yine maçta gördüğümüz ve anladığımız bir konu ise her iki takımın Bal’a terfi etme düşüncesine sahip olmasıydı. Yani her iki takım da Bal’a terfi için mücadele ettiği için aklımıza demek ki Muğla’da süper amatör küme ligini beğenen yokmuş gibi geldi.

Yoksa her iki takım Bal’da olacak ta Yeni Milasspor 2-0 galibiyetten maçı verecek ve elenecekti. Allah göstermesin.

Futbolda 2-0’lık galibiyetin garanti olmadığını dile getiriyorum. İşte bunu Play-Off maçında bir kez daha gördük.

Maçta Yeni Milasspor 2-0 öne geçti. Yatağanspor önce Mustafa Yıldırım’ın golüyle skoru 2-1 yaptı, daha sonra Hakan’ın penaltı golüyle skor 2-2 oldu ve maç 30 dakikalık  uzatmaya gitti.

Yatağanspor eğer uzatmanın son anlarındaki futbolunu daha önce ortaya koyabilseydi. Skor belki daha değişik olabilirdi ama olmadı Yatağanspor’un maçta ortaya koyduğu futbol Yatağan’dan maçı izlemeye gelenleri bile tatmin etmedi.

Gazetemizin dostları arasında yer alan Milas Belediye Başkanı Muhammet tokat ve Yatağan Belediye başkanı değerli kardeşimiz H.Haşmet Işık maçı aynı sırada izlemeleri gereçten de güzeldi. İki başkan maçtan sonra birbirlerini dostça ve centilmence selamladı.

Elbette futbolda üst bir kategoride mücadele etmek çok güzel ama o kategoride sağlam kalabilmek te o kategoriye terfi etmek kadar önemli.

Maçtan sonra bazı dostlar yolda önümü kesti ve bu takımların Bal’ı kaldırıp kaldıramayacağını sordu. Onlara göre Milas bu işi götürür şeklindeydi, Bana göre Yatağan bu işe alıştı. Ama bugünkü ilgisizlik ortamlıyla ki ben bu ortamlın pek değişeceğini de sanmıyorum Yeni Miulasspor’un işi çok zor olurdu çünkü Yeni Milasspor zaten bugüne kadar Süper amatörü bile zar zor kaldırdı. Evet Yeni Milasspor’un bugün Spor Toto  birinci lig olmalıydı fakat yaptığımız tespitlere göre çok kimse maça bile gelmiyor ve maddi destekte bulunmuyor. Bu da böyle olunca iş dönüyor dolaşıyor Belediye başkanı ve Yönetim kuruluna. Peki bu isimler ne kadar bu takıma yardım etsin ve destek olsun konu aynen Muğla’daki gibi önce halk kulübünün takımının etrafında bütünleşecek ve daha sonra başarı bekleyecek.  Sezon öncesi birkaç yüz bin liralık kurulan takımın alacağı sonuçlar şimdiden ortada gibi görünüyor. Peki daha yüksek rakamla oluşacak bir takım ligde başarılı olur ama yönetim kurulunu zor durumda bırakmaz mı? İşte tüm mesele burada.

Şimdi bu işi bu sene böyle bitirdik ama ben gelecek sezonda bugünkü Play-Off Ortamı ve Muğla’da oynanacak maçın değişeceğini sanmıyorum.

Yatağaspor ile Yeni Milasspor arasında oynanan Play-Off maçında futbola doyduk. Çok güzel heyecan yaşadık. Maçta futbolu ve maçtan sonrada Penaltıları gördük. Sonuçta gülen taraf Yatağanspor oldu ama eğer Yeni Milassspor Süper amatör küme ligi havasından kurtulmuş olsaydı. Maç ve Skor daha değişik olabilirdi.

Burada yeni sezon için bu iki takıma mücadele edecekleri kategorilerde şimdiden başarılar dilerim.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI