YENİ YÖNETİMİNE DESTEK ZAMANI

YENİ YÖNETİMİNE DESTEK ZAMANI

Artık Muğlaspor’da yönetim kurulunda taşlar yerine oturuyor. Her geçen dakika Muğlaspor yönetimini tecrübe ve zaman açısından biraz daha güçlü duruma getiriyor. Onun için artık bugünden itibaren Muğlaspor yönetim kurulu için yeni sözünü kaldırdım.

Biliyorsunuz Muğlaspor’da görev yapan tüm Yöneticiler gazete olarak bizim en iyi dostlarımızdır.  Çünkü bizler Muğlaspor’da yöneticilerin ne kadar zor şartlar altında çalıştıklarını çok iyi biliyoruz.

Biz gazete olarak bu güne kadar nasıl yönetimlerin yanında olduysak kim ne derse desin işte bundan sonra da yönetimlerin yanında olmaya devam edeceğiz.

Bana deseler ki sen kulüp başkanısın al işte sana kulübün anahtarı git koltuğuna otur deseler. Asla ve asla kabul etmem. Çünkü Muğlaspor kulüp başkanlığı ve yöneticiliği öyle dışardan görüldüğü gibi değil.

Bence Muğlaspor ve herhangi bir spor kulübünde spor yöneticiliği yapmak gerçekten de özveri, cesaret, güven, maddi yönden güçlü olmak ve sabır ister.

Ne yazık ki bunlarda biz de yok.

Şimdi deniyor ki önceki başkan Haluk Beyimoğlu kulübün gelirlerine temlik koydurmuş, evet koydurmuş ama gidin Haluk Bey’e sorun bakalım neden koydurmuş?  Peki Haluk Bey cebinden yüz bin liraları verirken kim çıktı da “Arkadaş iyi güzel sen bu paraları cebinden veriyorsun, harman gibi savuruyorsun ama nasıl geri alacaksın?” dedi.

Şimdi bakın biz birbirimizi kandırmayalım. Biz Muğlalılar birbirimizin gelir giderlerini az çok biliriz. Haluk Bey’in Muğlaspor’dan alacağı bana göre bir servet. Bakın bu kadar serveti kimse kulübe bağışlamaz. Şimdi deniyor ki “Vermeyeceklerdi madem neden aday olmuşlar, neden gelmişler?” İşte o adamlar ceplerinden milyonları sayarken bu sözü kullananlar Muğla’nın zenginleri nerede?  Derken zamanında 2 liralık maç bileti parasına karşı çıkanlar, “Bilmem nerede maçlar ücretsiz” diye atıp tutmuyorlar mıydı?

Ardından Muğlaspor’da Erol Kapiz ve arkadaşları büyük bir cesaretle bu işe soyundu. Kendilerini kutluyorum. Erol ve arkadaşları bu işe soyunurken galiba maddi olarak ileride başlarına geleceklerden habersizdiler. Ya da çok iyi bir planları var. Bugün geçmiş yönetimlere laf atanlar yarın mevcut yönetimlere laf atacaklardır.

Peki kimdir bunlar Muğlaspor’a bir kuruşluk faydası olmayanlar işleri güçleri akşama kadar kapı kapı dolaşıp Muğlaspor için olumsuzluk yaratanlar.

Dedikodu yapanlar, bakın bu insanları bende biliyorum, sizlerde biliyorsunuz ama benim belirtmem gerekirse işte bu insanların sözlerinin dikkate alınıyor olması. Şimdi yeni yönetim kurulu bu insanlara mükemmel bir malzeme oldu Birkaç gün sonra yaylım ateşine başlayacaklardır.

Benim yönetime önerim böyle bir şey olursa gülüp geçmeleridir.

Şimdi bakın bir zamanlar Mehmet Alpez bu takımda uzun süre teknik direktörlük yaptı. Alpez’e saha içinde “İmparator” saha dışında ise bu adamı nereden buldunuz geldiniz” diye bağıranlar yine bu kesim.

Önceki gün  Muğlaspor basın sözcüsü Hakan İnan ile yaptığım röportajı dün yayınladım. Hakan kardeşim herkesi bu kulübe destek olmaya çağırdı. Teknik direktör Ramazan Silin hoca Muğlaspor ile sözleşme imzaladıktan sonra ilk sözü “Hepimiz taşın altına elimizi koymalıyız” oldu.

Fenerbahçe bir dünya devi kulüp. Fenerbahçe denilince kimin nerenin takımı diye soran bile olmayacaktır. İşte o kulübün yeni başkanı Ali Koç’un ilk sözleri “Birlik beraberlik ve kulübe destek olunması ” yönlerinde oldu.  Şimdi bu sözler bana hiç yabancı gelmedi çünkü ben yıllardır aynı sözleri yazıp çiziyorum.

Sadece Muğlaspor da değil hiçbir spor kulübü vatandaş desteksiz bir yerlere gelemez. Vatandaş desteği olmayan bir kulüp eninde sonunda batmaya yani kapanmaya, yok olup gitmeyle mahkûmdur bunu unutmayalım.

Muğlaspor yönetim kurulunun işi gerçekten de zor. Çünkü bu kulüpten alacağı olanlar var. Bu kulübün borçları var, bu kulübün yapılandırması var, daha doğrusu var da var.

Önümüzde yeni bir sezon başlayacak yeni bir kadro kurulacak bunun harcaması nasıl olacak bu değirmenin suyu nereden ve nasıl dönecek bunu bilmiyoruz.

Sağolsunlar ki devlet yetkilileri destek oluyorlar.

Ama herşeyi de o insanların üzerine atmamak gerek halkımızın da artık Muğla’da Muğlaspor gerçeğini kabul etmesi lazım. Hakan beyin ve Erol beyin çağrılarına artık duyarlı olması lazım.

Muğlaspor’a sahip çıkmak demek Muğla iline sahip çıkmak demektir. Madem ki bu insanlar bu camiaya sahip çıktı bize düşen de bu insanlara sahip çıkmak olacaktır.

Geçtiğimiz sezon uzun süre yazdık çizdik yönetimden de çağrılar yapıldı ama hiçbir zaman o stadyum tıklım tıklım dolmadı. 

Oysa bana göre çok yanlış. Hiç olmazsa 15 günde bir maça gelinmesi gerek.

Arkadaşlar Muğlaspor bizim takımımız, Muğlaspor Muğla İl genelinde yaşayan herkesin takımı. Bizim Muğlaspor’dan başka neyimiz var ki?

Bizlere düşen artık Muğlaspor’a ve Muğlaspor yönetim kuruluna  sahip çıkmak olmalıdır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI