Büşra Öztürk Dünya 5'incisi oldu

  

Özbekistan'ın başkenti  Taşkent'te yapılan Yıldızlar Dünya Taekwondo şampiyonasında mücadele eden Muğla Kavaklıdere Belediye Spor Kulübü Taekwondo Takımı Yıldız Milli Takım sporcusu Büşra Öztürk dünya sıralamasında 5'inci oldu.

Haber Merkezi

7-11 Ağustos 2019 tarihlerinde Özbekistan'ın başkenti  Taşkent'te yapılan Yıldızlar Dünya Taekwondo şampiyonasında mücadele eden Muğla Kavaklıdere Belediye Spor Kulübü Taekwondo Takımı Yıldız Milli Takım sporcusu Büşra Öztürk ilk yurtdışı deneyiminde Çeyrek finale kadar yükselme başarısını gösterdi. Başarılı sporcu Çeyrek finalde şampiyon olan sporcuya yenilerek elendi. Bu sonuçla Büşra Öztürk 5'inci olarak dünya sıralamasına girdi.

Şampiyonanın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Taekwondo Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş, "Türkiye'yi ve Muğla ilimizi Kavaklıdere ilçemizi ve Milli takımımızı en iyi şekilde temsil ettiğin için seninle gurur duyuyoruz Büşra. Başarılarının artarak devamını dilerim, bundan sonraki hedef Avrupa Şampiyonası. Ayrıca bize bu büyük başarıda destek olan dua eden herkeze çok teşekkür ederiz" diye ifade etti.

 

 

 

DİĞER HABERLER