ESENÇAY GENÇLİKSPOR KADROSUNA GÜVENİYOR.


ESENÇAY GENÇLİKSPOR KADROSUNA GÜVENİYOR.

Bundan 4 yıl önce kurulan Esençay Gençlikspor takımı kendi kadrosuna güveniyor. 4 yıl önce kurularak 25 futbolcudan 2’si Esençay köylüsü olan takım turnuvaya iyice ısındı. Takım kaptanı Ali Çakır “Biz turnuvaya başladığımız ilk yıl çeyrek final, 2. yıl yarı finali penaltılarla kaçırdık 3. yıl yine yarı final oynamış bir ekip yarattık. Ayrıca ben de turnuvanın gol kralı oldum. Geçen yıl fair play ödülüne layık görüldük. Çok mutluyuz, Çünkü öz Esençay’lıyız” dedi.

ÖZEL HABER

EKREM ORHAN

4 yıl önce kurularak turnuva hayatına atılan Esençay Gençlikspor  da 25 kişilik takım  kadrosunda yer alan sporculardan  22  isim Öz Esençay’lıdan oluşurken bu isimlerden birçoğu zemini çim olan ve nizami ölçülere göre büyük futbol sahasında ilk kez mücadele etme fırsatı yakaladı.

Konu hakkında bilgi veren ve açıklamalarda bulunan Esençay Gençlikspor takım kaptanı ve işadamı Ali Çakır Özetle şunları söyledi, “Biz turnuvaya 4 yıl önce katıldık ve bana göre turnuvaya yeni bir anlayış getirdik.  Esençay Gençlikspor takımımız bundan 4 yıl önce kurulduğunda da, şimdi de 25 kişilik kadroda 22 Esençay köyünden olan arkadaşlardan oluştu, ayrıca bu arkadaşların çoğu  hayatında büyük saha da top oynamamış isimlerden oluşan  bir ekip olarak takım oluşturulduk. İlk yıl çeyrek final, 2. yıl yarı finali penaltılarla kaçırdık. 3. yıl yine yarı final oynamış bir ekip yarattık. Ayrıca ben de turnuvanın gol kralı oldum. Geçen yıl fair play ödülüne layık görüldük.

Bizlerin bu ödülleri hak ettiğimizi düşünüyor ve bizleri bu ödüllere layık gören herkese çok teşekkür ediyoruz.

Bizim diğer takımlardan farkımız bizde daha önce amatör olarak eskiden top oynamış 3 kişi haricinde diğer arkadaşların hepsi hiç bir zaman büyük sahada ve hakemle top oynamamış olmasıdır. Özveriyle köyü temsil etmemizdir. Ayrıca Belediye başkanımız Bahattin Gümüş’te geçen  yıl bizim takımda köyünün takımında oynamıştır.
Bize gerekli ilgili gösteren herkesi çok teşekkür ediyoruz” dedi.DİĞER HABERLER