Kültür sanat etkinlikleri il birinciliği yarışmaları sona erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yapılan gençler arası kültür ve sanat etkinlikleri 400 yarışmacının katılımıyla Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Türkiye genelinde 314 Gençlik Merkezinde eş zamanlı yapılan Kültür ve Sanat etkinlikleri ilimizde sona erdi. "Kim Bilir" Bilgi yarışması ile başlayan etkinlikler, Sahne Sırası Sende" Ses Yarışması, "Bir Şiir, Bir Nefes" Şiir Yarışması ve "Hayallerini Sahneye Taşı" Tiyatro Yarışmasıyla son buldu. Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Muğla'yı İzmir'de yapılacak bölge yarışmalarında temsil edecekler.

Gençler Arası Kültür Sanat Etkinlikleri İl Birinciliği Yarışmalarını her gün yerinde takip eden Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer İlman yaptığı konuşmada, "Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları dört dalda dört gün sürdü ve İl merkezi ve ilçelerimizden yaklaşık 400 gencimizin katılımıyla Muğla Uluslararası Gençlik Merkezinde yarışmalarımızı gerçekleştirdik.Bakanlığımızın kültür, sanat faaliyetleri kapsamında düzenlenen yarışmalar ile gençlerimizin sanata, kültüre ve diğer sosyal etkinliklere olan yatkınlıklarının değerlendirilmesi ve teşvik edilmesini amaçlamaktadır. Geleceğimiz olan gençlerimizin hayata ve geleceğe hazırlanmasında Gençlik Merkezlerimizde yürütülen Kültür ve Sanat etkinlikleri, Kurslar, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Teknoloji Eğitimleri, Sportif Faaliyetler büyük önem taşımaktadır. Her alanda gençlerimize fırsat verildiği takdirde ne kadar güzel sonuçlar ortaya çıktığını gençlerin yarışmalarda gösterdikleri performansla bir kez daha gördük. Her türlü bağımlılıktan uzak, yaşadığı toplumun değerlerine bağlı, çalışkan ve üretken gençler geleceğimizin teminatıdır. Böyle gençlerin yetişmesi için Gençlik Merkezlerimizin rolü önemlidir. Muğla'da  "Gençliğin Merkezi Gençlik Merkezi " parolasıyla tüm gençlerimizi Gençlik Merkezlerimize bekliyoruz. Dört gündür yapılan yarışmalara katılan tüm gençleri tebrik ederim. Emeği geçen tüm jüri üyelerine, personelimize teşekkür ediyorum, İlimizi temsil edecek gençlere başarılar diliyorum" dedi.

 

DİĞER HABERLER