Lokman Hekim Fethiye Belediyespor deplasmanda mağlup

 

Türkiye Basketbol Ligi'nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, deplasmanda karşılaştığı Merkezefendi Belediyespor'a 89-78 yenildi.

Haber Merkezi

Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Turgut Işık yönetirken; yardımcılıklarını Halil Erkoç ve Abdullah İlik yaptı. Merkezefendi Belediyespor sahaya Jerome Jordan, Erkin Şenel, Soner Şentürk, Kemal Aktuna ve Gökhan Yazıcıoğlu ilk beşiyle çıkarken; Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ise ErickNeal, Utku Yücedağ, Ozan Dilik, Talat Altubey ve Sercan Ergin ilk beşiyle sahadaki yerini aldı.

İlk çeyrek karşılıklı basketler ile başladı. Başa baş geçen periyot 19-15 ev sahibi takımın üstünlüğü ile geçildi. İkinci çeyrekte hücumda etkili oynayan Denizli temsilcisi skoru 43-37'ye getirdi. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor'un büyük direnç gösterdiği üçüncü periyot ise 67-56 Merkezefendi Belediyespor'un üstünlüğü ile sona erdi. Final periyodu karşılıklı basketlere sahne olurken; ev sahibi takım yakaladığı farkı korudu ve salondan 89-78 önde ayrıldı.

Merkezefendi Belediyespor'da 22 sayı atan Gökhan Yazıcıoğlu maçın en skorer ismi olurken; galibiyette de önemli rol oynadı. Denizli ekibinde Erkin Şenel ile benchten gelen Ümit Sonkol 17 sayı atarken, yine benchten gelen Barış Özkan 13 sayı attı. Temsilcimizde ise Canberk Cevit 18 sayı, ErickNeal 16 sayı, Talat Altunbey de 10 sayı ile oynadı.

 

DİĞER HABERLER