Menteşe'de 230 sporcu kıyasıya yarıştı

Okul Sporları Bisiklet İl Birinciliği Yarışları 52 takım 230 sporcunun katılımıyla Menteşe'de gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

52 takım toplam 230 sporcunun katılımıyla büyük çekişmeyle gerçekleşen Okul Sporları Bisiklet İl Birinciliği yarışlarında dereceye giren takımlar 13-15 Nisan 2020 tarihleri arasında Nevşehir'de yapılacak olan Okul Sporları Bisiklet Yarışları Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Yarışmalarda dereceye giren takımların başarı ve ödül belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Hüseyin İlker Cömert takdim etti.

İl birinciliği yarışlarını yakından takip eden Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada "Bu Yıl Okul Sporları Bisiklet Yarışlarına rekor bir katılım gerçekleşti. 52 takım 230 sporcunun katıldığı yarışlar oldukça heyecanlı ve çekişmeliydi. Bu sayının her yıl daha da artmasını sağlayarak Turizmde marka olan kentimizi Bisiklet branşında da bir marka kent haline getirmeye çalışacağız. Bisiklet Yarışlarında 13- 15 Nisan 2020 tarihleri arasında Nevşehir ilinde yapılacak olan Okul Sporları Bisiklet Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan takımlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Katılım gösteren tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

DİĞER HABERLER