MUĞLA’DA TAEKWONDO RÜZGARI

Sporda günden güne gelişen Tekvandoda’da Muğla Okullararası ve  Anadolu Yıldızları Ligi ve Gençler Taekwondo il birincilikleri  Menteşe Spor Salonu’nda yapıldı. Dereceye giren sporcuların Türkiye Şampiyonası’nda Muğla’yı temsil edeceği kategoride il seçmeleri yoğun bir katılımla gerçekleşti.

EKREM ORHAN

Muğla İli’nde geniş bir alt yapı kitlesine sahip olan  Taekvando  branşında  Türkiye Şampiyonası’nda Muğla adına yarışacak olan sporcular belirlendi.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Taekvando Muğla il temsilcisi Uğur Göktaş; “Muğla’nın Merkez ilçesi Menteşe, Ula, Kavaklıdere, Yatağan, Milas, Marmaris, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz  ve Fethiye ilçelerinden yaklaşık 170 sporcu katıldı. Müsabakaları, Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mutlu Uzun, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Koordinatörleri Gökseven Taş, Kadir Avcı ve Seher Akbay Şahin izledi.

Müsabakalarda, olimpiyatlarda kullanılan ”Dae Do Elektronik Müsabaka Sistemi” kullanıldı. Uluslararası ve Milli Hakemlerin yönettiği maçlar iki kortta yapıldı. Seçmeler il birinciliği törenlerinden sonra yapılan madalya dağıtım töreni ile son buldu.

Taekvando Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş: “Bu müsabakalardan birinci olarak çıkan sporcularımız; Okul Sporları, Anadolu Yıldızları Ligi, Gençler Türkiye Şampiyonalarında Muğla’mızı gururla temsil edecekler. Tabi Muğla Taekvandosu olarak, İl takımlarımızı belirlediğimiz bu maçlarla kalmıyoruz. Bu sporcularımızı “il gelişim kampları” olarak nitelendirdiğimiz ortak antrenmanlar gibi çalışmalarla daha da geliştirerek bölge, Türkiye ve inşallah oradan da uluslararası arenalara öyle göndereceğiz. Ve Muğla Taekwondosu olarak iddialıyız. “ dedi.

 

DİĞER HABERLER