MUĞLA KARLI BİR GÜNDE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ


Muğla ili Menteşe ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenmekte olan Sarıkamış Şehitleri yürüyüşü geçtiğimiz pazar günü yapıldı. Menteşe’ye yıllar sonra yağan kar ve soğuk havaya aldırış etmeyen Muğla’da yaşayanlar Muğla Gençlik ve Spor il  Müdürlüğünce düzenlenen Yürüyüşe iştirak etti.
EKREM ORHAN

Sarıkamış şehitleri 104.yılı anma programı çerçevesinde Menteşe’de yürüyüş düzenlendi. Sarıkamış şehitleri 104. anma programı Gençlik ve Spor Bakanlığınca Türkiye’nin 81 ilinde eşzamanlı olarak düzenlenen ve Muğla Gençlik ve Spor il Müdürlüğünce organize edilen Menteşe’de ki yürüyüş geçtiğimiz pazar günü Menteşe Atatürk anıtı önünde başlayarak şehir girişindeki şehitler anıtı önünde son buldu.

Anma yürüyüşüne başta Muğla Vali Vekili Feti Özdemir, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Gençlik ve Spor Muğla İl Müdürü Ömer İlman eski il müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Çiçek, Sportif kuruluşlardan çok sayda temsilci, Muğla ASKF yöneticileri, spor kulüplerinden sporcu ve yöneticiler, öğrenciler, birçok protokol üyesi ve kalabalık bir vatandaş topluluğu hazır bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak Muğla iİi’nde de yapılan yürüyüş şehir girişindeki şehitler anıtında son buldu.

DİĞER HABERLER