MUĞLASPOR PAYASSPOR’U 2-0 MAĞLUP ETTİ

Payasspor Barış Başkan’ı geçemedi


STAD: Muğla Atatürk

HAKEMLER:Eren Gökmen, Özcan Genel, Abdurrahman Atabay, Celil Demircan

MUĞLASPOR:Barış Başkan,Polat Ertek, Ömerül, Mustafa, Abdulsamed(Dak. 57 Yağız Rüştü), Ramazan(Dak.43 İsmail)Zeki, Sinan, Rıdvan Dak.84 Erol Aydın), Murat Can, Fırat

PAYASSPOR:İsmail,Cuma Ali, Onur(Dak.68 Deniz), Yener,Koray(Dak.85Fevzi Can),Ahmet, Gökhan, Hayri, Çetin(Dak.75 Gökmen), Aykut, Tevfik.

SARI KARTLAR: Mustafa ve Polat Ertek(Muğlaspor), Aykut(Payasspor)

GOLLER:Dak.7 ve Dak. 47 Zeki(Muğlaspor)

Önceki gün Muğla Atatürk Stadyumunda oynanan maçta Muğlaspor’un istediği oldu. Maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkan Muğlaspor maçın başından sonuna kadar sayısız gol pozisyonundan yararlanamadı. Maçta yeşil beyazlılar Zeki’nin ilk ve ikinci devrenin ilk dakikalarında kaydettiği gollerle Payasspor’u 2-0  mağlup etti. Payasspor ise Muğlaspor’un başarılı kalecisi Barış Başkan’ı geçemedi.

EKREM ORHAN

Muğlaspor kendi sahasında ve seyircisi önünde Payasspor’u Zeki’nin iki golüyle mağlup etti. Muğlaspor maç boyunca sayısız net gol pozisyonundan yararlanamazken, Payasspor ise maç boyunca oyun disiplininden kopmadan açık futbolu tercih etti. Payasspor bir türlü Muğlaspor kalecisi Barış Başkan’ı ve Muğlaspor defansını geçemedi.

Dak.6 Polat Ertek sol kanattan hızla getirdiği topu rakip ceza alanına ortaladı ancak kale çizgisi önünde forvet topa yetişemeyince Muğlaspor önemli bir golden oldu.

Dak.7 (GOL) Muğlaspor öne geçti. Polat topu ortaladı ceza alanı içindeki karambole rağmen Zeki topu doğrudan ağlara göndererek Muğlaspor’u 1-0 öne geçirdi.

Dak.20 Payasspor gole çok yaklaştı. Ahmet topu Muğlaspor ceza alanına ortaladı. Muğlaspor ceza alanına gelen top kaleciyi aştı Hayri bomboş kaleye vurdu, top üstten az farkla auta çıktı.

Dak.27 bu kez Muğlaspor golden oldu. Polat topu Payasspor ceza alanına ortaladı.top kaleciyi geçti ancak topu savunma çizgiden uzaklaştırarak mutlak golü önledi.

Dak.40 Muğlaspor bu da kaçar mı? Cinsinden mutlak golden oldu. Kaleciden dönen topu Rıdvan aldı.Caza alanına girdi kaleciyle karşı karşıya kaldı kaleciyi de çalımladı. Ancak topu bomboş kale yarine yandan auta atarak saç, baş yoldurttu.

Dak.45+2 rakip Paysspor mutlak golden oldu.Muğlaspor’un eski futbolcusu Cuma Ali soldan çok güzel kaçarak topu ceza alanına gönderdi top kaleciyi aştı ancak Muğlaspor defansı topu çizgiden uzaklaştırarak mutlak gole izin vermedi ve maçın ilk devresi 1—0 sona erdi.

Dak.47(GOL MUĞLASPOR 2-0)İkinci yarıya hızlı başlayan Muğlaspor hiç beklemediği bir anda ikinci golünü buldu.Zeki ceza alanı çizgisinin hemen yanında Topu defansın arasından ayak iç ile doğrudan bir vuruşla ağlara gönderdi ve Muğlaspor’u 2-0 öne geçirdi.

Dak.59 kaleci Barış kalesini terk etti. Çetin topu boş kaleye vurdu. Muğlaspor ağlarına gitmekte olan topu Muğlaspor defansı son anda çizgiden uzaklaştırdı.

Dak.70(PAYASSPOR GOLDEN OLDU) Tevfik topu sağdan Muğlaspor ceza alanına gönderdi. Hayri çok sert vurdu.Ancak günün başarılı kelecisi Barış Başkan topu köşeden çelerek mutlak gole izin vermedi.

Dak.71PAYASSPOR BİR KEZ DAHA ÇOK ÖNEMLİ GOLDEN OLDU)Muğlaspor ceza alanı içinde oluşan karambolda Ahmet’in topunu Gökhan vurdu.Top kale direğinden geri geldi. bu kez Ahmet vurdu top yine yan direkten döndü.

Dak.76(PAYASSPOR YİNE GOLDEN OLDU) Gökmen’in Pasını alan Cuma Ali topu Muğlaspor ceza alanına gönderdi Deniz çok sert vurdu Muğlaspor kalecisi Barış Başkan mutlak gole izin vermedi.

Dak.90 Fevzi Can Muğlaspor ceza alanı içinde sert  kafa vurdu ancak kaleci arış Başken topu anda köşede bloke etmeyi başardı ve maç 2-0 Muğlaspor galibiyetiyle sona erdi.

DİĞER HABERLER