Oğuzhan Öztürk Türkiye üçüncüsü oldu

12-16 Temmuz 2019 tarihlerinde Sivas'ta gerçekleştirilen '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda Muğlalı Taekwondo sporcusu Oğuzhan Öztürk Türkiye üçüncüsü oldu.

Haber Merkezi

Muğla Ümitler Taekwondo İl Takımı, 12-16 Temmuz 2019 tarihlerinde, Milli Mücadelenin 100.Yılında ve 15 Temmuz’un 3. Yıldönümünde gerçekleştirilen Sivas, Taha Akgül Spor Salonunda yapılan “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası”na katıldı.

Türkiye Şampiyonasında Muğla Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo Takımı Sporcusu 87 kiloda mücadele eden Oğuzhan Öztürk  Türkiye üçüncüsü oldu.

Aynı Türkiye Şampiyonasında diğer Muğlalı Taekwondo sporcuları da güzel performanslar sergiledi.

Türkiye genelinden 2 bine yakın sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda, Türkiye Üçüncüsü olan Oğuzhan Öztürk Muğla’nın gururu oldu.

Oğuzhan Öztürk kürsüde madalyasını TTF Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş’tan aldı.

Oğuzhan Öztürk ile antrenörü Emine İpek’i tebrik eden Göktaş, Milli Mücadelenin 100.Yılında ve 15 Temmuz’un 3. yıldönümünde, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta Türkiye genelinden katılan tüm sporcuların ve Muğlalı sporcuların bu şampiyonada döktükleri her damla terin, verdikleri mücadelelerin, aldıkları başarıların “Şehitler” için olduğunu hatırlattı.

 

 

 

DİĞER HABERLER